| Liily a întrebat:

Buna fetelor.am si eu o intrebare.Merita sa iti pui unghii cu gel? nu ti se strica unghiile? Mama zice ca gelul strica unghiile.Eu am unghii destul de lunguiete si frumoase dar mi se rup si foarte repede chiar daca sunt date cu ojacrying

Răspuns Câştigător
| christina94 a răspuns:

Sa nu faci prostia sa iti pui. Am vrut si eu. si am zic mai intai sa incerc uleiul de ricin(4 lei) si cu Intaritor de unghii cu vitamina B5 de la FARMEC (5-6 lei). Dupa cateva utilizari ai sa vezi ca se intaresc ffff mult.Acum am unghii lunngii.Si dupa 2 luni nu s-au rupt deloc thinking, doar le-am mai scurtat eu laughing. Bafta big hug :*

11 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu recomand să-ți pui gel pe unghiile naturale. Ești expusă riscului de a-ți deteriora unghia naturală, iar curățarea acestuia de pe unghii, se face foarte greu.
În schimb, poți să alegi unghiile în gel, cu tips-uri.
Costă în jur de 80-100 lei, însă merită toți banii!
Baftă!

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Eu in momentul de fata am gel peste unghii,sunt multumimta,da le subtiaza,cand le pileste,dar dupa e ok,am o unghie pusa cu gel in continuare, adica mi s.a rupt unghia mea, si pentru nu a parea ca este rupta mi.am pus asa in continuarea unghiei mele.
Mie imi place, sa vad dupa ce o fiilaughing. Papa:*

| fustiteTUTU a răspuns:

Uite aici geluri din Germania profesionale
http://softnailsro.blogspot.com/......orate.html

| haineieftine1989 a răspuns (pentru fustiteTUTU):

Eu zic ca merita sunt foarte frumoase uite aici gasesti totul despre unghi cu gel, acryl etc.
http://aflati.com/

| KirigayaKirito a răspuns:

Gelul nu e bun de nimic! Du-te la doctor si cere o reteta naturista sau un produs natural de la farmacie si stai cu mainile (unghiile) in apa cu sarewinking.O sa se faca mai nete si rezistente! PWP! funda?big grin

| MinniePearl a răspuns:

Ca sa nu ti se mai rupa, incearca lacul de unghii de la FLORMAR care evreo 10 lei! o prietena a avut unghii cu gel si dupa ce si le-a dat jos avea unghiile distruse s-a dat cu lacul asta si in doua saptamani nici nu i se rupeau si erau refacute

| Casandra a răspuns:

Exista gel cu tratament care face bine la unghii...dar cand esti cu gel trebuie sa ai grija sa nu te lovesti pentru ca risti sa-ti crape unghia din carne.

| AddaSunnii a răspuns:

Orice ai face, sau ce ai alege, spune NU unghiilor cu gel! Sunt foarte periculoase, si iti subtiaza fooarte tare unghiile, le face asa de subtiri, zici ca sunt niste foite, a patit o prietena. Sfatul meu e sa nu iti pui, mai bine trateaza-ti unghiile cu ceva intaritor, dar nu iti pune cu gel, caci va trebui apoi sa iti tot pui, si nu-i de bine, sunt si scumpe :-s.

| xSunriseX a răspuns:

Nu`ti recomand.sora mea si-a pus o singura data cu gel.si acum nu`i mai cresc.si le pune mereu.si eu am facut aceeasi prostie.nu`mi mai cresteau.sau daca, cresteau se rupeu repede.erau foarte subtiri.acum dupa un an si-au mai revenit.dar se exfoliazacrying. deci NU iti pune

| DenisaaS a răspuns:

Hey Liilly! >:d<
Si ale mele sunt la fel ca si a tale. happy Si pentru ca vreau sa le am mai lungii dar cum si mie mi se rup repede am gel pe ele! big grin
Da iti cam stica unghiile.dar mai potii sa ti le lasi un timp cu gel si o alta perioada sa mai respire...Si pana la urma cresc ele iar daca tii le strica tare gelul! happy Sper ca ti-a fost de ajutor raspunsul meu!batting eyelashes
:*

| anamaria0177 a răspuns:

Buna lili. Sora mea a avut gel peste unghii si dupa ce si l-a dat jos a avut unghiile foarte tari. Acum vreau sa imi pun si eu pentru ca si ale mele sunt moi. love struck