| Me,myself & I a întrebat:

Mi-as dori sa am si eu unghiile mai mari, nu exagerat.ale mele sunt mici si cand cresc un pic se exfoliaza si sunt si moi.cu ce sa le dau ca sa le intaresc si sa creasca frumos?

Răspuns Câştigător
| arrriadna a răspuns:

Salut.
Poti folosi "intaritor pentru unghii", e ca lacul incolor. Exista la mai multe firme. Ai de unde alege!
In plus iti recomand ca pentru o perioada sa numai folosesti *** de unghii, pentru ca "incurajeaza" exfolierea. Taie cu foarfeca patratzos sau rotund, dupa forma degetelor tale.
Foloseste ulei de masline seara cand te duci la somn, ca si cum ar fi o crema de maini si ai sa vezi ca in cateva luni o sa iti poti lasa unghiile lungi.
Am uitat: cand iti faci manichiura fii atenta la colturi, sa fie perfect netede (cand cresc sa nu se poata agata repede in ceva si sa se rupa).
Bafta!

7 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Stoarce o lamaie.Si amesteca zeama de lamaie cu ulei de maslinewinking O sa intareasca unghiilewinking

| Deea a răspuns:

Poti sa comanzi la Avon

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Pai eu incalzesc ulei de masline si tin mainile in el, iar dupa ma dau cu intaritor de unghii happy

| andreea7520 a răspuns:

Te duci la farmacie şi poţi întreba acolo, există remedii naturale pentru creşterea ungiilor şi întărirea lor care chiar funcţionează, am nişte prietene care folosesc şi au dat rezultate bune!

| BabyPink a răspuns:

Bai caldutze cu ulei de masline sau ulei de parafina[gasesti la farmacie]
Si nu-ti pili unghiile decat intr-unu sens, altfel risti sa se rupa ff usor...nu folosi acetona caci distruge odata cu oja si stratul de protectie al unghiei
alta metoda:in apa calduta pune sare de mare si cateva picaturi iod, si inmoaie unghiile in solutie 20 minute...

| 61n4 a răspuns:

Oja (lac) si ulei de ricin.nu avonrolling on the floor)))

Răspuns utilizator avertizat