| MadaMadalina1234 a întrebat:

Mi-as lua o rochie de pe net si nu stiu daca sa am incredere...
https://www.fashion-24.ro/rochii-de-banchet/rochie-purpl e-glam
Imi place foarte mult aceasta rochie si parca nici nu as mai cauta in orasul meu alte modele pentru ca mi s-a pus pata pe aceasta :(
Ma gandesc acum ca daca imi comand poate o sa-mi fie mare... rochia are 84 de cm in lungime si eu am 1.52 si chiar nu stiu pana unde mi-ar veni.
Ce ziceti sa fac?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Dacă nu-ți place, o poți trimite înapoi. Nu e chiar așa complicat.
Succes!
http://www.fashion-24.ro/livrare
(mai puțin partea cu „ORICE RETUR CE NU RESPECTA TERMENII SI CONDITIILE FASHION-24, VA FI REFUZAT." care e cam ilegală. Sunt obligați să dea banii înapoi, în condițiile legii comerțului electronic, indiferent de motivul returului).

2 răspunsuri:
| AutumnDay a răspuns:

Ia un metru de croitorie si masoara de la umeri pana jos o rochie de-a ta. Vezi lungimea, imbrac-o si apreciaza lungimea de 84cm. Grija la marimi. Daca urmaresti tabelul, marimea S are 82.86 la bust, 59-63 talie, etc. Ia-ti masuratorile pentru. a nu risca sa iti fie mica sau mare.

Răspuns utilizator avertizat