| Ally a întrebat:

Mi se ingrasa parul foarte repede, sa zicem ca ma spal azi, maine e gras deja. Ce sfat imi dati?

8 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

@ lora3u, din pacate nu "imputesti" nimic. Mirosul de otet se duce in cateva ore.

Incearca samponul Garnier Fructis, pe mine m-a ajutat. Nu castig cine stie ce, doar o zi, dar e buna si aia!

| Miuriel a răspuns:

Iti recomand sa te speli cu samponul pe care il ai acum si sa-ti mai iei Wash & Go pentru par cu tendinta de ingrasare rapida.Eu am avut aceeasi problema si acum sunt foarte bine, se ingrasa parul dupa 3-4 zile, inainte mi se ingrasa dupa o zi.E foarte bine sa te speli si cu otet, iti face bine la par si la scalp.
Sper ca ti-am fost de ajutor!

| lora3u a răspuns:

Si eu am exact acceasi problema, azi il spal, maine seara e gras!

| Miuriel a răspuns (pentru lora3u):

Draga mea, daca dupa ce ai dat cu otet clatesti cu apa nu mai miroase parul deloc a otet. Daca nu stii nu vorbi!

| LauraLally a răspuns:

Pai...Spala-te cam asa:de 2 ori, adica prima data samponezi stai 1 minut si clatesti,apoi mai samponezi odata si stai pana te clatesti complet. Apoi, inainte sa iesi din dus, te clatesti cu apa rece(cat poti sa suporti) vreo 10 secunde.Trebuie sa il clatesti foarte bine.Pana cand simti ca scartaie cand pui mana pe ellaughing.Nu sta cu prosop pe cap si nu folosi balsam.O alta idee ar fi sa folosesti un sampon pentru par gras, unul dur daca pot sa spun asa. Sper sa reusesti sa scapi de problema asta!

| mariamarybu a răspuns:

Dupa ce te-ai spalat pe cap, iar parul inca e uda clatestel cu otet si apa sau apa cu lamaie! te va ajuta. sau foloseste un sampon special pentru parul gras!

| lora3u a răspuns (pentru mariamarybu):

Daca il clatesti cu otet si apa, nu vreau sa imi imaginez ce miros va avea rolling on the floor)), si pot considera ca degeaba il spal... daca il dau cu otet si il imputzesc!

| TheoCookiesChocolate2013 a răspuns:

Buna! poti incerca samponul de la clear nutrium 10 pentru par cu tendinta de ingrasare..eu l-am folosit si a dat rezultate+ca scalpul este mai sanatos si nu am pic de matreata!