| anonim_4396 a întrebat:

Mi se pare o prostie ca mai toate fetele si femeile sunt numai in blugi si pantaloni! de ce se masculinizeaza asa?

14 răspunsuri:
| deutSa a răspuns:

Prin faptul ca porti pantaloni nu inseamna ca te masculinizezi.
O fata care se respecta, dupa parerea mea, poarta de toate, adica blugi, colanti, fuste, etc. Nu poti purta iarna fusta ca`ti ingheata tot. Si plus de asta acum se poarta o femeie imbracata masculin,. Arata ca are sex-appeal si plus de asta barbatilor le place.
Prin colanti, blugi sau pantaloni de orice natura esti sexi pentru ca ti se vad formele. In fusta esti sexy ca ti se vad picioarele, si tot asa. Fiecare obiect vestimentar are farmec.
Nu poti sa ai si decoleteu exagerat si fusta scurta, etc pentru ca deja esti considerata altfel.
Dar o fata care are blugi mulati pe ea si putin decolteu este considerata si sexy si atragatoare si ce mai vrei tu. Chiar si in colanti, dar fara decolteu esti sexi pentru ca ai ce arata si vorba aceea : o fata frumoasa este sexy si cu hainele pe ea, nu numai exagerat de provocatoare!

| Ramo80 a răspuns:

Pt ca sunt mult mai comode de purtat, mai ales cand mergi la serviciu, la cumparaturi sau la o simpla plimbare. Feminitatea nu sta doar in haine ci in atitudine, cum stii sa-ti aranjezi tinuta, cum sa-ti accentuezi trasaturile frumoase. Eu una, pot purta cu acelasi drag o rochita vaporoasa sau niste pantaloni scurti. happy

| 23DiaDia a răspuns:

Pentru ca e mai rentabil pentru sezonul asta, dar eu sunt de acord cu tine acum si eu port pantaloni pentru ca e mai practic, tine mai bine de cald pe drumul spre liceu si inapoi insa vara si prmavara si chiar si toamna eu port fusta pentru ca te arata mai..."fata" ca sa spun asa. si iti scoate si siulueta in evidenta.

| IateyourCookie a răspuns:

Pentru ca acum e frig afara laughing) la vara o sa se imbrace si in fuste/rochii

| darrio2007 a răspuns:

Asta este moda.Era altceva daca se imbracau barbatii in fuste.

| Giutsa a răspuns:

Fiecare se imbraca cu ce vrea. Daca tu vrei sa te imbraci numai in fuste si sa fi ``feminina`` go on! Si nu este un simbol al masculinitatii pantalonul.Sau daca tu te imbraci cu pantalonii lu taica`tu poate de aia ti se pare ca te masculinizezi! Ciao! Cei din Scotia se numesc femei pentru ca poarta acele ``fuste``.Hai sa fim seriosi!

| FursecCuCiocolata a răspuns:

Asa e moda in toate tarile. tongue
fetele poarta hainbe de baiatlaughing
Si ce? Acum mai vezi tu fuste frummoase pentru fete? Sunt numai de pitipoance!tonguelaughing
Oricum, cand mergi pe strada cu fusta e posibil sa te trezesti cu mainile sub ea!winkingoh go on

| FursecCuCiocolata a răspuns:

Si nu imi place oricum sa ma imbrac in fusta. Daca ma imbrac arat ca o pitipoanca sau o baba [pentru astea 2 sunt fustelewinkingtonguelaughing]

| Florennce a răspuns:

Exact! Ar fi frumos daca ar fi ca inainte.Cam in anii '80-'90 cand toata lumea era eleganta happyO seara buna!happy

| cypryan11 a răspuns:

Ca le lene sa se epileze rolling on the floor

| ursachy a răspuns:

Acum la moda este sa-ti arati formele in evidenta, dar demult asta nu de acum daca nu vrei sa vezi fete in blugi du-te in arabia sau pakistan le vezi acoperite si pe fata

| popeasca a răspuns:

Ia incearca tu sa porti fusta la -21 de grade iarna, inainte sa vorbesti aiurea...pantalonii sint comozi, tin de cald, si nu mai sint demult o chestie exclusiv masculina.

| DoReMi a răspuns:

Buna.Unde scrie ca fetele nu se pot imbraca in blugi? Eu sunt fata si nu imi place sa ma imbrac in fusta...

| Gogu1994 a răspuns:

Pai cu ce dq sa se imbrace? ca inghetza daca se imbraca in fuste rochii etc...