| razadeluna a întrebat:

Care este motivul pentru care mai toate fetele si femeile poarta pantaloni, si nu fuste sau rochii?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa ne placa curu si bulanele

| Adry05 a răspuns:

Eu port si si. Pur si simplu am zile cand prefer pantaloni si cand prefer fusta. De obicei tine de starea mea (Cand ma trezesc mai bine iau fusta) sau de vreme.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Comfortul
si mai sunt destule femei care poarta fuste

| Freya1 a răspuns:

Deoarece in secolul asta fiecare are dreptul sa poarte ce vrea plus de asta e comod si tin de cald

| Clorox a răspuns:

Care este motivul pentru care mai toti barbatii poarta pantaloni si nu colanti sau strampi sau fuste?
Pantalonii sunt universali. La frigul care este afara acum... Crede-ma, o pereche de pantaloni le-ar fi bine primita tuturor femeilor/fetelor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu faci un sondaj de opinie? Te duci frumos pe stradă, iei un carnețel ceva în mână şi te prefaci că citeşti de pe el (doar trebuie menținută iluzia seriozității) în timp ce opreşti fete/femei random şi le pui această întrebare.Şi uite, tema subiectului se poate numi astfel "masculinizarea femeii şi p**dificarea bărbatului în sec. 21", asta aşa, ca să nu spui că nu te-am ajutat şi nu ți-am oferit idei happy.

| missfatadelatara a răspuns:

50-50

Vino la mine în oraș și ai sa vezi mai multe fuste decât pantaloni laughing

| Andersen2k18 a răspuns:

Nu cred ca exista un motiv clar pentru care poarta, aici e vorba de comoditate.

Răspuns utilizator avertizat
| NobodyCanSeeMe a răspuns:

Pai asa le-a invatat parintii sa mearga in fusta si rochie la chestii importante.
E mai ciudat pentru fete sa mearga cu fuste fetele baietoase urasc asta.
Altele sunt timide si le e rusine.
E mai confortabil sa iei pantalonii decat sa-ti pui fusta te pot pipaii usor baietii pe fund, iti ridica altii fusta si ti se vede curu sau bate vantu se ridica fusta si tot ti se vede curu

| Gabipn2017 a răspuns:

Pentru ca e frig şi e la moda

| razadeluna explică (pentru Gabipn2017):

Dar cred ca ai observat ca mai toate fetele poarta pantaloni si vara! Deci?

| danutadani65eee a răspuns:

Nu este nici un motiv, tine de religie, la pocaiti, femeile nu au voie sa poarte pantaloni, pantaloni sunt pentru barbati dar au fost adusi in vog pentru femei inainte de ani '60. Acum fiecare poarte ce ii place si ce vrea

Răspuns utilizator avertizat