| mikysweet a întrebat:

Noi la scoala nu avem uniforme si nu stiu cum sa ma imbrac in sensu m-am plictisit mereu in aceleasi haine vreau si eu cv niste eidei eu a m oproblema nu prea ma pricep s ale asortez ca haine am eu multe un sfat cv funda:X:X

4 răspunsuri:
| DiamondShine a răspuns:

Avem noroc acum ca s-a dus vremea"bustului gol" si a "decolteului" si cu asta scutim si profeorii de atatea observatii.Acum se poarta bluzitele care acopera putin blugii,cu tot felul de volanase,sau chestii interesante si finute,ce dau f bine si la scoala, si care pot fi purtate si cu blugi pana stramti stil colant(n-am auzit niciun profesor ca interzice tipul asta de blugi),,+ de asemenea o gecuta din blanita cu niste cizme cu blanita de asemenea(adhooor blanita), si...ce mai vrei tutongue
Bafta:*

| calutuuuu a răspuns:

Daca ai probleme cu asortatul...Ei bine poti combina hainele ce crezi tu ca nu se potrivesc nicidecum, vei fii uimita de rezultat!winking
P.S: Daca vrei sa nu mia pierzi timpul in fata sifonierului stai intr-o zi (cand ai tu timp mai mult) si asorteaza hainele de exemplu (o camasa alba merge foarte bine cu niste blugi mulati si o vesta din blugi de exemplu).
Sa speram ca trebuie vei imbraca destul de bine la scoala, insa ai grija sa nu te imbraci prea extravagant, vei avea probleme cu profesorii si pe de alta parte...Suntem la scoala, totusi.winking
Sa ai un an cat mai bun!winking Bafta la scoalawinking!

| scumpik99 a răspuns:

Pai ai putea sa te imbraci cu o pluzita lunga cu o curea la mijloc, peste colanti.Iar in picioare ai putea sa-ti iei niste ghetute sau botine(mai groase ca e sezonul rece).Eh, ti-am dat doar o idee.Conteaza sa-ti placa tie.

| Robert23 a răspuns:

Buna miki.
In legatura cu hainele.atat timp cat esti la scoala [si profesorii nu te lasa sa porti orice tinuta.stiu cum este] poti pura ceva in care te simti lejer,o pereche de blugi inchisa la culoare sau chiar negu daca in place,si o bluza,camasa, helanca si un flaneras peste, nu cred ca profesorii interzic asta.Sau te poti imbraca in ce vrei tu[dar nu in pantaloni de care vrei] si peste sa iei un palton sau o geaca pana intri in clasa unde profesorii nu iti mai zic nimic. Eu sunt la liceu si avem aceeasi problema.dar intr-o zi chiar am vrut sa ii incerc. M-am imbracat intr-o pereche de blugi taiati si o camasa. Vreau sa zic, nici nu m-au observatlaughing) adica strictetea este doar in primele saptamani sau prima luna de scoala. BAFTAwinking