| MissWhite a întrebat:

Nu mai pot..va rog sa ma ajutati! Am foarte multe punte negre si pori dilatati. cum pot sa scap?

7 răspunsuri:
| 23DiaDia a răspuns:

Am eu cea mai buna solutie si nici nu prea costa, am folosit-o eu in fiecare seara timp de o saptama si am scapat de ei, aveam aceiasi problema ca tinewinkingspala-te pe fata cu apa cat mai calda posibil si clateste cat de bine poti ca sa se deschid toti porii, ia zatul de cafea care ramane in presou dupa ce ai facut cafeaua, amesteca cu 2 lingurite ulei de masline si pune pe toata fata si freaca bine bine de tot, stai asa cu masca aprox 15 minute apoi spala-te bine pe fata cu apa fierbinte, efectele se vad dupa prima utilizare iar daca folosesti masca asta timp de o saptamana abia se vor mai vedeawinking tine minte! nu pune des mainile pe fata si nu te da cu tot felul de creme care au efecte scundare, foloseste masca asta, e 100% naturala si nu are efecte secundarehappy

| mona a răspuns:

Cere parerea unui dermatolog pentru tratamentul potrivit

| hummmer a răspuns:

Fă-ţi o mască astringentă.

Răspuns utilizator avertizat
| Mayuri a răspuns:

Nu stiu ce are toata lumea cu "mergi la cosmetica", cand la cosmetica numai in conditii de antisepsie (de asepsie nici nu poate fi vorba) nu se lucreaza. Am vazut 3 cazuri de fete adolescente anul asta infectate de la saloane de cosmetica cu stafilococi si care fac tratamente cu tot felul de antibiotice injectabile subcutanat si intravenos. Daca chiar asa mare problema ai de nu trece cu creme cu acid-acetilsalicilic si sapunuri cu sulf, ia trimitere de la medicul de familie pentru un cabinet de dermatologie.

| irinairi30 a răspuns:

Nu te da pe fata cu toate cremele pe casre le gasesti!
daca faci asta nu o mai face!
date pe fata cu o crema de calitate cum este dove sau nivia!
DAR IN CONCLUZIE ZIC SA TE DUCI LA COSMETICA
asa e cel mai bine
spere ca ti-am fost de ajutor
funda?