| Anaaaaa a întrebat:

O alta problema.straight face. am mereu cearcane. si nu stiu ce sa mai fac ca sa le acopar.straight face am incercat cu fond de ten. dar tot se vad.credeti ca daca as incerca sa ma odihnesc mai mult. ar >disparea?:

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur, cea mai buna solutie ar fi odihna, tinand cont de faptul ca cearcanele apar in urma lipsei acesteia. dar mai sunt si cearcane "naturale", ca in cazul meu. oricat as incerca sa ma odihnesc sau orice alta solutie as mai aplica, nu pot scapa de ele. ma rog, nu te gandi ca sunt niste cearcane foarte pronuntate, dar ideea este ca niciodata nu dispar. tatal meu e la fel, de la el cred ca am mostenithee hee. ok, sa nu intram in detalii. ai incercat sa iti aplici felii de castraveti in zona cearcanelor, in timp ce te relaxezi? asta e una dintre cele mai bune solutii, in mod normal ar trebui sa te "vindeci" daca aplici castraveti happy.

9 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

In primul rand, mergi la doctor, sa nu fie o probleme de santate. Trebuie sa dormi minim 8 ore si sa adormi inainte de miezul noptii, incearca o masca cu gel, rece din frigider o aplici pe fata, o poti cumpara de la sephora, iar crema de ochi trebuie aplicata tot rece. Eventual daca mi gasesti masca pune 2 linguri in frigider si apoi stai cu ele pe ochi 5 minute.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| Marii a răspuns:

Daca nu dispar poate fi o afectiune a rinichilor sau ficatului.happy

| ღHubbaBubbaღ a răspuns:

Buna! mi se pare ca da deoarece am avut si eu si in timp mi-au disparut acum folosesc un anumit fond de ten si imi acopar toate cosurile, pistruii mai ales cearcanele.credeama intreaba la o farmacie specializata in frumusete. paaalaughing

| alexutzu00791 a răspuns:

Unele sunt si ereditare, tu la 14 ani esti prea mic sa ai de la oboseala. Banuiesc ca nu vii la 5 acasa si te trezesti la 1

| AdeLina a răspuns:

Exista corector de cearcane... Dar cred ca partea cu odihna suna mai binehappy

| cristinela a răspuns:

Se spune ca, cearcanele sunt rezultatul oboselii.Incearca sa dormi noptile si vezi cum mai e. Daca nu verifica si la medic, sa nu ai ceva la ficat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu rolonul de la garnier anticearcane

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se mai folosesc felii de cartofii cruzi aplicate pe fata directhappy.
Zice ca ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Odihna...infuzii cu ceai de musetel, si spala-te cu apa rece pe fata.