| Smilee4Mee a întrebat:

O crema hidratanta buna?(tenul gras) si sa fie la un pret acceptabil. Mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| Etelca a răspuns:

Buna! Fiecare ten are nevoie de hidratare, fie ca e uscat, normal, mixt sau gras. Daca il ai gras, nu inseamna ca nu-ti trebuie hidratare.Iti recomand cremele din gamele pentru ten gras de la Nivea, Bioten, Elmiplant, cauta-le review pe net si decide-te pe care o vei cumpara.Nu uita ca in fiecare zi sa te demachiezi, sa folosesti un gel de curatare, lotiune tonica pentru a balansa ph-ul pielii si o crema hidratanta de zi sau de noapte, iar o data sau de doua ori pe saptamana sa iti exfoliezi tenul si sa folosesti o masca.Mult succes in gasirea unei creme potrivite tie! happy

4 răspunsuri:
| Lorde92 a răspuns:

Incearca cea de la Clinique.

| Aiden a răspuns:

Https://encrypted-tbn3.gstatic.com/......ps?/images
De la Balea, o găseşti în DM la 25 lei. De asemenea majoritatea celor de la Neutrogena şi Eucerin sunt bune hidratante.

| BuburuzaRed a răspuns:

Nu ai nevoie e creme hidratante daca ai tenul gras..hidratarea e pentru cei cu tenul uscat/sensibil
ce-ti trebuie tie e o solutie tonica...sau creme cu argila..sau sa te dai zilnic cu pulpa de la frunze de aloe vera

| Daniela_Georgiana_1991 a răspuns:

Http://www.laroche-posay.ro/......d3607.aspx
din toata lista aia am fost foarte multumita de effaclar duo si effaclar H. prima o foloseam pe timp de zi si a 2a pe timp de noapte.