| Upz0r3 a întrebat:

Ce creme stiti pentru tenul gras la un pret acceptabil care sa-ti hidrateze tenul dar fara sa produca sebum.

1 răspuns:
| Bia379 a răspuns:

In cazul in care te confrunti cu un ten gras, seboreic, NaturaPlant iti da urmatoarele sfaturi:
-Alege un stil de viata mai sanatos si renunta la: fumat, cafea, ciocolata, fast-food si toate mancarurile grase. Alege salate, fructe, legume, carne slaba.
-Obiceiurile precum: stors cosuri, folosirea spirtului pentru a-ti curata tenul, atingerea tenului cu mainile nespalate, folosirea cremelor pe baza de grasimi, nu numai ca nu te vor ajuta, insa vor agrava starea pielii tale.
-Spala-te pe fata cu un gel special pentru ten gras.
-Foloseste in fiecare dimineata si seara o crema speciala pentru ten gras.
-Demachiaza-te in fiecare seara si foloseste o lotiune tonica imediat dupa demachiere.
-Foloseste o data pe saptamana un exfoliant, el te va ajuta sa elimini impuritatile iar tenul tau va fi mai curat si mai revigorat.
-Poti folosi si o masca naturala din argila amestecata cu ceai musetel. Amestecul obtinut din cele doua se aplica pe fata, evitand zona ochilor. Se lasa 15 minute apoi se spala cu apa minerala.

http://www.farmablu.ro/creme-ten-gras