| znstr a întrebat:

O mica intrebare: daca am culoarea parului saten-ciocolatiu si vreau sa-l duc usor usor spre blond, fara decapaj, ce ar trebui sa fac? Ce culoare de vopsea ar trebui sa cumpar?

Răspuns Câştigător
| bbydeea317 a răspuns:

Daca vrei sa nu iti distrugi parul, sa ti-l faci direct de la ciocolatiu, blond platinat trebuie sa te vopsesti progresiv, si dureaza cam cateva sedinte de vopsit profesional, daca nu vrei altfel sa arata ca si o matura parul tau. La fiecare sedinta de vopsire te vopsesti o nuanta mai deschisa, si nu, nu scapi de decapaj.

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

O sa-ti iasa foarte bine cu un blond mediu sau deschis dar numai daca parul tau este natural saten-ciocolatiu.

| znstr explică (pentru Bondarel99):

Este vopsit acum, iar parul meu natural este cu o nuanta mai deschisa decat saten-ciocolatiu. Merci de sfat!

| Laura927 a răspuns:

Este parul natural?

| MetalHead04 a răspuns:

Iati vopsea blond foarte deschis\platinat, si vopseste-l pana iti iese nuanta pe care o vrei, dar nu-l vopsi des, asteapta ceva timp intre vopsiri.

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Pentru decolorarea parului incerca COLOR OFF- este un produs profesional rusesc ce decoloreaza parul fara sa il arda, il poti comanda la nr 0754921669:
https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional

| Annya206 a răspuns:

Daca vrei sa fie doar usor spre blond nu e absolut necesar decapajul. Poti ajunge la culoarea dorita si din vopsea, dar incetul cu incetul. Pentru inceput poti apela la un salon, acolo sunt mai in masurasa te ajute! Daca insa vrei sa te vopsesti acasa si nu ai m-ai facut-o pana acum, nu uita sa-ti faci inainte testul de sensibilitate!

| uglymermaid a răspuns:

Încearcă o nuanţă foarte deschisă de blond, poate blond cenuşiu de la Palette. Sunt foarte bune vopselele de la Palette şi după câteva vopsiri o să ajungi la blond.