| anonim_4396 a întrebat:

Opinii :- se asorteaza dresurile albe cu pantofi oxford (negri)?
http://media.tumblr.com/tumblr_lf3cdonk4Q1qzjk5q.jpg

2 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Pana la urma, da, dresurile albe = inocenta( ele au un iz scolaresc si sunt purtate si de balerine) si pantofii Oxford = masculinitate ( mai ales cei fara toc). Combinand cele 2, clar obtii un contrast, si nu doar cromatic.
Eu as fi insa foarte atenta cu "oxforzii" care, inchisi cu siret pana aproape de glezna, iti taie piciorul. Intelegi ce spun? Si dresurile albe, dincolo de delicatetea lor, scurteaza gleznele si dau volum pulpelor. Deci combinatia asta s-o faci daca esti sigura ca ai picioarele subtiri sau daca nu mai ai nimic de pierdut laughing
As purta pantofii negri Oxford mai degraba cu sosete 3/4 negre pana deasupra genunchiului si pantaloni scurti sau fusta scurta sau i-as purta cu o pereche de pantaloni skinny. Sau cu pantaloni din aia cu manseta, pentru ca trebuie sa se vada glezna la Oxford cu pantalon, asa e feminin, altfel, cu sosete, capeti o alura androgina care poate fi si aia interesanta.

| alina_8632 a răspuns:

Buna! hmmm mie nu imi place, mai bine dresuri de culoare pielii prefer asta e parerea mea :*