| Instagrama a întrebat:

Pana la urma am scapat de extensii dar mi a cazut parul ingrozitor..de fiecare data cand ma spal la fel imi cade, imi ramasese lipici de la cheratina si de aia.din parul des ce l am avut am ramas cu putin par..stie cineva vreo metoda naturista sau pastile ceva de accelerarea cresterii parului si de indesire
? mersii :*

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E un risc asumat, era normal si de asteptat sa se intample asta. In primul rand tunde-te cat mai scurt posibilsi repeta actiunea lunar de 2-3 ori pana scapi complet de parul deteriorat. Apoi, in fiecare seara, da-ti pe par cu o masca facuta din doua galbenusuri si doua lingurite de ulei de ricin (de la farmacie) bine omogenizate. Stai 2-3 ore cu masca pe par, apoi spala-te bine. In maxim un an o sa vezi rezultate.

| Petruts a răspuns:

Uleiul de ricin este considerat a fi benefic in tratamentul pentru par.

| Pisicutzasmile123456 a răspuns:

Ori doua galbenusuri de oua si doua lingurițe de ulei de ricin ori ulei de argan. Daca nu intreaba farmacista