| Kobra999 a întrebat:

acum 3 saptamani am facut o cura cu citostatice. normal ca mi-a cazut parul si a trebuit sa ma rad. stie cineva in condiitiile in care mai trebuie sa fac cateva ture cu citostatice in cat timp o sa imi creasca parul?
ce tratamente/vitamine/creme orice sa folosesc pentru accelerarea cresterii parului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Dupa ce ti se termina perioada de citostatice cam la 2 saptamani asa (acum depinde de la om la om, dar maxim 1 luna dupa) ar trebui sa inceapa sa creasca, dar dupa cum am inteles din carti de specialitate (nu lucrez in domeniu, dar imi place sa citesc despre medicina) o sa iti creasca in acelasi ritm ca inainte sa il pierzi, doar ca poate creste in alta culoare si alta forma (daca il aveai lins, acum poate creste ondulat). crescand intr-un ritm de aprox 2 cm/luna cam asa. vitaminele si mineralele sunt bune pentru tot ansamblul corpului deci poti lua ca nu strica, dar creme care sa faca minuni..eu nu cred in ele. lasa-l sa creasca natural, da-i timp..stiu ca e anapoda pentru tine sa nu ai par, dar o sa creasca mai frumos decat era inainte happy

1 răspuns:
| MotorheadEngland a răspuns:

Cea mai buna solutie este Biotina C Plus ( www.premiumvitae.com/nutrilite-biotina-c-plus/ ). Un produs special conceput pentru par piele si unghii. Contine colagen si vitamina C.

Ti-l recomand cu incredere pentru ca are efecte dupa numai un flacon ( aprox 1 luna ), este natural, sigur si fara efecte adverse