| Acadeeeaa a întrebat:

Parul creste cate 1 cm in fiecare luna?
Eu m-am tuns de 2 luni si am impresia ca nu mi-a crescut delocstraight face!

Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Bună! Cum ai spus:Ţi ''se pare''. Asta nu înseamnă că nu ţi-a crescut. 1 centimetru nu se vede; ar trebui să fi crescut măcar 5 centimetri ca să observi că a crescut. Eu m-am tuns în decembrie; şi acum e cu 10 centimetri mai lung ca atunci, dar cu toată sinceritatea îţi spun că nu mi s-a părut mai lung decât până acum 1lună-2luni.(Şi au trecut 7)
Deci stai liniştită:abia din luna octombria(aproximativ) va începe să ţi se pară mai lung. Succes!

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

E doar impresie, stai liniştită! Îţi garantez.

| Julieღ a răspuns:

Cresterea parului depinde de fiecare persoana in parte. Cert este ca in timpul verii creste un pic mai mult decat iarna. Se zice ca e bine sa te tunzi cand e luna plina ( cred ca e mai mult un mit). Si eu m-am tuns acum vreo 2 luni si mi l-a taiat prea scurt. asa ca am facut in felul urmator. Mi-am cumparat Bioscalin Retard (nu stiu daca se gaseste in Romania, eu l-am luat din Italia); sunt integratori pentru par... face firul mai rezistent si favorizeaza cresterea. Am facut tratament timp de 2 luni (se ia o pastila pe zi) si in fiecare zi mi-am facut masaj zilnic si am tras de par ( suna a tampenie stiu.) dar a functionat. In 2 luni mi-a crescut vreo 5-6 cm. Incearca si tu! sper sa-ti fi fost de folos happy

| SamSon a răspuns:

Si eu am aceeasi problema

| PrecioussGirl a răspuns:

Eu zic ca depinde de persoana. colega mea de cand s-a tuns nu se observa ca iar fi crescut. iar la mine a crescut foarte mult in comparatie cu al ei. thinking

| missGirlDeea a răspuns:

Sint oameni diferiti la uni parul le creste repede la altii nu prea, dar nu iti fa griji chiar daca la tine nu creste repede cu siguranta a mai crescutwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca nu il observi ca a crescut, cum naiba vrei sa observi 1-2 centimetri in plus, eu chiar daca nu vad mare diferenta ma uit la radacina si imi zic " uite ca a crescut ".