| Kasia a întrebat:

Parul meu nu creste mai deloc.Cum fac sa imi creasca repede? Vreau ceva ce ati incercat si voi si a dat rezultate.Multumesc.:*Fundita.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte bune pentru intensificarea cresterii parului ar fi o cura de zinc si seleniu, recomandate de asemenea si pentru parul gras deoarece inhiba hiperproductia de sebum.
Sursa : http://www.divahair.ro/......ai_repede!

Revalid folosesc si eu, cel crema-tratament face parul mai moale, stralucitor, se aseaza parul mai usor dar tot imi cade parul si nici n-am observat o crestere accelerata.
Folosesc zi de zi timp de un an Gerovital pentru caderea parului si tot imi cade parul.

Dar destul despre cele doua produse recomandate de utilizatorii de mai sus si folosite si de mine regulat.
Parul creste intre 1 si 2 cm pe luna, suplimentele te ajuta foarte mult dar daca ai parul natural nu o sa vezi neam daca a mai crescut pentru ca n-ai cum sa vezi radacina crescuta, aceiasi problema daca te vopsesti regulat.

4 răspunsuri:
| Bacteriuță a răspuns:

Eu mă spăl cu șamponul anti-căderea părului de la Gerovital. E foarte bun, după câteva spălări deja se vedea diferența, și nu doar eu am obținut rezultate. http://images10.okr.ro/......00_300.jpg

| fyrelord a răspuns:

Incearca Revalid. E un produs special pentru probleme de genul asta.

| Rus_Diana_1989 a răspuns:

Buna. Eu folosesc Hair X (sampon + balsam din gama pentru stimularea cresterii parului) si un complex pentru par si unghii tot din gama Hair X. Aceste produse sunt de la Oriflame. Mie imi cadea parul foarte rau si dupa acest tratament am foarte multe fire de par crescute. Daca esti interesata te pot ajuta!

| SinPalabras a răspuns:

Ulei de ricin.este foarte bun pentru cresterea parului. poti cauta si gasesti diferite retete.