| anonim_4396 a întrebat:

Parul meu se ingrasa foarte repede sad.
Ce sa ii fac?

Răspuns Câştigător
| Totui0verde a răspuns:

Buna>:d<
eu am tenul gras si parul mie mi se ingrasa la 3 zile
ma spal cu sampon si balsam de la kallos si imi place cum devine parul meu moale si stralucitorhappy

14 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Nu-l spala des, si clatestel bine cu apa...si poti sa incerci cu un sampon naturist, pe baza de plante - sa ti-l speli...
Succes!

| Denysuk_3788 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema.Am incercat 1001 sampoane si nici unul nu a dat rezultate e bun in prima saptamana si apoi daca imi fac baie sambata pana vineri zici ca m-a lins vaca in cap laughing nu am ce sa ii fac

| nobody_9468 a răspuns:

Eu ma spal la 2-3 zile, este doar putin gras a treia zi, insa nu'mi mai sta cum vreau eusad...de obicei cand il am gras imi prind bretonu? big grin
bafta

| vilmaristul a răspuns:

Gaseste un sampon pentru par gras, si incearca l!
dar nu odata de doua ori!
fa un tratament!
eu am aceasta problema, daca port ceva pe cap, in caz contrar poate rezista 3-4 zile

| piticot a răspuns:

De cand ma stiu am avut aceasta problema.Nu pot sa iti recomand un sampon pentru ca fiecare tip de piele suporta altfel de tratament.De cateva saptamani folosesc Pantene dar pentru par normal si constat ca acum trec si 5 zile si parul meu este tot moale si miroase frumos.Iti recomand sincer sa tii cont de faptul ca un par gras se va ingrasa si mai repede cu cat il vei spala mai des.Si retine si ca un sampon pentru par gras are rolul de a reduce din sebum si cu timpul parul tau va deveni uscat dar nu sanatos.Am parul f lung si stiu asta din proprie experienta.Foloseste un sampon pentru par normal si un balsam la fel vei vedea ca in cateva saptamini se va cunoaste diferenta. Daca nu reusesti te rog consulta un doctor pentru ca iti va lua stresul asta si iti va fi de folos mai mult decat raspunsurile noastre.

| Laly_4113 a răspuns:

Am si eu exact aceeasi problema. Poti folosi samponul clear special pentru a reduce din excesul de sebum(care ingrasa parulwinking vezi ca scrie pe el scalp oil control.Asa si nu-ti baga mana des prin par (mai ales de ex dupa ce ai mancat) si daca ai parul lung prinde-l cu un elastic (eu nu il pot prinde ca e scurt). Dar chiar daca e gras ce te dreanjeaza? a arata urat? pai exista mai multe feluri de a-l infrumuseta eu am avut ieri parul gras da i-am facut 2 codite si aratam super si nimeni n-a bagat de seama. Oricum sper ca te-am ajutat pa

| nyckoleta a răspuns:

Si eu am aceeasi problema si am folosit un fel de sampon Nizoral cumparat de la farmacie primele 5 ori cand te speli cu el... te speli numai cu el... apoi te speli si cu Nizoral apoi si cu sampon

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi eu ma spal cu sampon Elseve ...si in 4 zile se ingrasa straight face.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Nu te spăla foarte des pe păr, odată la 3-4 şi chiar 5 zile cu şampon pentru păr gras, balsam fortifiant şi o mască hidratantă.
O dată la 2 săptămâni te poţi clăti cu oţet de mere (1/3 din totalul de apă).
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am parul pana la umar cu o calota pana la gat si nu am obisnuinta sa il prind tongue.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foloseste numai sampon pentru par NORMAL. Niciodata pentru. par gras, pentru ca il 'curata 'prea rau si stimuleaza producerea in exces de grasime; iar masti, ff rar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Amesteca 100 ml de suc de lamaie, un galbenus si o lingura de ulei de radacina de brusture si aplica pe par. Lasa sa actioneze 15 minute si apoi spala parul normal.
si eu folosesc Elseve si mi se ingrasa, nu sa se observe foarte rau dar il simt euwinking...si am folosit masca de ma sus si functioneazatongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@bacemi, crede'ma ca am citit toate acele sfaturiwinking.