| FIR a întrebat:

Pata de fond de ten! ieri mi-am patat tricoul cu fond de ten (tricou alb cu imprimeu, insa pata a fost numai pe zona alba) am sters pata propriu-zisa cu alcool, bicarbonat si sare de lamaie, insa zona a ramas crem-galbuie si nu stiu cum sa o fac alba din nou. Ce sa folosesc sa o decolorez sau sa sterg culoarea? (am incercat miez de paine si nu merge)

Răspuns Câştigător
| PuFaRiNa007 a răspuns:

Poti sa folosti lapte, pune laptele la fiert pana devine cald cald apoi toarna laptele pe pata de fond de ten si freaca sau pune laptele in vas si inmoaie tricoul in lapte, sper ca o sa iasa, la mine a mers.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spala cu detergent si venish. Eu am scos asa astfel de pete si nu numai odata.

| Griek a răspuns:

Poti incerca cu otet, merge la aproape toate tipurile de pete, sau solutie de spalat vasele solida ( cum ar fi axion )