| WholeWorldTeam a întrebat:

Pentru cei care va epilati cu ceara sau aparat care smulge din radacina, dupa epilare ca dati cu ceva crema sa nu vi se irite pielea? Si vi se irita? Ca as vrea sa imi epilez si eu zone mai mari din corp si as vrea sa stiu happy

10 răspunsuri:
| MrAnderson a răspuns:

Pai...pentru zone mai mari si sensibile, cel mai bine e sa incerci cu crema.
Ca de la ceara sau epilator, te-ai nenorocit!
Si in plus, ajunge sa-ti creasca parul pe sub piele, ceea ce arata foarte naspa.

| LoriLoL a răspuns:

De preferabil epilarea sa se faca dupa dus..deoarece altfel te poti irita..foloseste un ulei dupa epilare..sau daca te iriti tare o crema de galbenele.

| Weider a răspuns:

Oricum, cand cumperi benzi epilatoare, in cutie gasesti si ceva cu care sa te dai dupa epilare. Daca faci dus dupa epilare, sa nu te speli acolo unde te-ai epilat, ca se poate irita asa, doar dai cu apa.

| WholeWorldTeam explică (pentru Weider):

Eu mi-am comandat un aparat de epilat.Nu cu benzi.

| Weider a răspuns (pentru WholeWorldTeam):

Am dat un exemplu. Dar poate poti gasi si la farmacie sau magazin, nu strica sa incerci.

| WholeWorldTeam explică (pentru Weider):

Nu e mai bine sa ma epilez dupa ce m-a dus?

| WholeWorldTeam explică (pentru WholeWorldTeam):

Am facut dus*

| Weider a răspuns (pentru WholeWorldTeam):

Poti sa faci dus, doar ca sa nu te freci si pe zonele alea unde te-ai epilat.

| CrazyGirlinRain a răspuns:

Eu ma dau cu produse de la elmiplant, gasesti in farmacie.
Dupa epilator de obicei folosesc balsamul dupa epilat de la elmiplant, iar cand ma fac cu ceara folosesc uleiul dupa epilat tot de la elmiplant. Calmeaza pielea si o si curatata de eventualele reziduri de ceara de pe piele.
Poti sa mai folosesti si Crema cu extract de arnica, de la plafar.
Sper ca te-am ajutat.

| femeiacocheta a răspuns:

Cosmeticiana mea, mi-a recomandat zeama de la o lamaie. Dupa ce te epilezi, aplica pe suprafata pieliii zeama de la o lamaie. O sa vezi ce minuni se intampla! Adio, iritatie!