| anndreea a întrebat:

Pentru herpes...stiti cum pot scapa de herpes? Imi iese foarte des...(o data pe luna, sau la 2 luni) de la schimbarea brusca de temperatura, frig, etc...dermatologul mi-a spus sa iau tinctura de echinaceea, aciclovir si salvie si mai folosesc zovirax unguent..insa tot imi iese...stiti vreun remediu?

7 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Herpesul ramane in oganism pentru toata viata, incearca plasturii anti herpetici de la farmacie, pentru mai multe informatii despre cosmetice si frumusete, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo

| mihaa a răspuns:

Incearca unguent aciclovir, de la farmacie, astept fundita; D

| mihaa a răspuns:

Cand folosesti unguentul aciclovir, ia si tablete aciclovir, omoara bacteria foloseste am 2 odata si unguentul si tabletele

| juniper a răspuns:

Crema de galbenele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ceva timp in urma am avut probleme cu herpesul, care aparea mai ales in timpul racelii si deshidratarii. Am testat si metodele clasice cu pasta de dinti :) spargerea bulelor cu apa (f dureros), ceva pastile, dar apareau oricum. Am tot cautat pe net o solutie care sa fie mai eficienta si cred ca am gasit una. Cel putin de cand am folosit-o nu mi-a mai aparut, chiar si in raceala si deshidratare. Unicul discomfort a fost ca solutia folosita e f amara :D, dar am rezistat dirz ca sa scap odata de usturimi, dureri si mai ales aspectul urat (parca eram un negru cu buzele alea umflate :)) ) Solutia am gasit-o pe www.scapadeherpes.ro Sper sa te ajute si pe tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie luna asta am fost bolnava, am avut febra si mi-a venit si menstruatia si mi-a iesit 7 herpesuri intr-o lunaangryangryX, am incercat aciclovir, crema de galbenele, mi-am facut ceai de musetel si am tamponat pe herpes si tot nu mi-a trecut si acum mai am unu deci nu-i bun nimic impotriva acestei boli, trece de la sine cred:d

| Amelia87 a răspuns:

Din pacate herpesul nu se vindeca..pt ca e un virus ce odata contactat va ramine mereu in organism. Insa prin ridicarea imunitatii il poti "ingheta", adica il faci sa nu mai apara asa de des.