| xgeanina a întrebat:

Am un herpes pe buza de cateva luni si numai dispare, acum doua saptamani am inceput sa folosesc unguent aciclovir si nu are niciun efect. Ce sa fac ca sa dispara?

3 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Inseamna ca nu este herpes. Herpesul bucal nu tine mai mult de 1-2 saptamani. Du-te la medic happy. Numai bine!

| MissVamp a răspuns:

Pai asa am avut si eu, cam 2 luni m-a tinut si mi-a trecut dupa de amdat cu pasta de dinti:
-de ex.:
iti dai pe bubita cu pasta de dinti si astepti 1-1:30 min sa iti treaca in 2-3 zile se vor vedea roadele.
Daca nu merge cu pasta, contacteaza un specialist.Numai bafta!

| iontuzaxanda a răspuns:

Pune pasta de dinti pe el si lasa acolo macar cat timp stai prin casa. Pune niste gheata pe el de cate ori poti. Consuma foarte mult iaurt. Eita ciocolata, bere, bauturi tip cola, fructele oleaginoase ( alune, migdale, acaju si nuci ) gelatina si cerealele integrale Sper sa te ajute raspunsul meu :* multa bafta tongue