| Grove1234567890 a întrebat:

Poate să-mi explice cineva cum e cu tunsoarea "filat"? As vrea sa ma tund, am parul lung, ondulat spre cret si cam voluminos.
Cum e tunsa fata asta de aici? (eleanor calder se numeste) : http://www.tumblr.com/tagged/eleanor%20calder%20hair
Cât mai multe detalii si idei despre cum m-as putea tunde va rog. FUNDA!

3 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

În niciun caz să nu-ţi filezi părul, dacă îl ai ondulat spre creţ.O să fie foarte greu de coafat şi va fi foarte rebel.
Eleanor e tunsă în scări/trepte, nu pronunţate.
Dacă vrei să te filezi, ar trebui să-ţi îndrepţi în permanenţă părul, pentru a se vedea frumos.
Tunde-te în scări. Îţi avantajează părul. De obicei, la onduleuri se recomandă tunsoarea în scări.

| elenaborosoiu a răspuns:

Cand ai parul cret sau ondulat nu se prea observa cum te-ai tuns(filat, cu colt etc)cum este la parul drept.Din cate observ este tunsa in "scari "
Funda?

| ImAnFockinUnicorn a răspuns:

Poti sa iti filezi parul doar daca il ai foarte bogat sau f.cret.Cum au spus si elenaba. si aikkoxD Eleanor e tunsa in scari. Ai putea sa te faci asa.