| Ghenceaaaa a întrebat:

Pot purta pantofi la banchetul de clasa a opta? Am banchetul intr-o luna jumate, vreau sa ma imbrac intr-o camasa neagra, pantaloni negri si un sacou rosu, dar nu stiu cu ce sa ma incalt. Toti colegii mei o sa vina in adidasi si nu stiu daca un baiat de 14 ani ar trebui sa poarte pantofi.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vei arăta mai bine cu pantofi decăt ei. Este o tinuta normala.

| CodrutElian1990 a răspuns:

E o zicala: Poarta-te dupa cum e portul locului. Doar daca ai fi in costum s-ar impune pantofi. Sigur o sa fi tachinat daca mergi in pantofi.

| Hyperion7 a răspuns:

Tu o să arăți cel mai elegant de acolo, deci nu te lua după ceilalți.
Sunt buni niste pantofi de piele, negri și o curea neagra(obligatoriu) și cam asta e ținuta, in rest, totul este ok

| Ghenceaaaa explică (pentru Hyperion7):

Multumesc frumos. Ziceam sa imi iau si o cravata neagra, e cumva prea mult?

| ioana748 a răspuns:

Doar sa nu te stranga. Poti lua pantofi casual.
Draguta ideea cu sacoul rosu, va fi piesa de rezistență, incaltamintea sa fie comoda caci o sa vrei sa dansezi ma gandesc.
Petrecere frumoasă ❤️

| Ghenceaaaa explică (pentru ioana748):

Multumesc frumos, ma gandeam si la o cravata neagra, dar cred ca e deja prea mult

| ioana748 a răspuns (pentru Ghenceaaaa):

Cu drag,
Daca nu era sacoul rosu (care pare de ajuns)poate era interesant un papion, dar te mai poti gandi. Daca te incanta si o cravata, fiind neagra, nu cred ca ar fi prea mult.
Ideea este ca pe parcursul petrecerii la un moment dat poti ramane in camasa daca te incalzesti, insa incaltamintea nu prea poti sa o mai schimbi, ca na, nu da bine.
Oricum cu siguranță o sa arati fain.
Toate cele bunehappy

| blairelovesmusic a răspuns:

Da, poti purta pantofi, ar fi o tinuta foarte buna.

| Standt a răspuns:

Perfect cu pantofi. Mai ales la tinuta descrisa.
Nu conteaza varsta. Pantofii arata eleganta.

| Iulianabc a răspuns:

Zic sa faci ca ei, sa nu te simți diferit