| Àηđяεëa a întrebat:

Pot sa imi pensez parul facial?

Răspuns Câştigător
| BrownEyes01 a răspuns:

Omu' cand n-are de lucru își caută! Și de cele mai multe ori găseștelaughing Bineînțeles că sprâncenele se pensează, acum, dacă prin păr facial te referi la câteva firișoare de păr subțirele pe-aici, pe-acolo, eu aș zice să le ignori, acum,... dacă totuși ai altceva pe față ce trebuie înlăturat/retușat fă-o cu moderație, întreabă o cosmeticiană... nu face lucrurile de capu' tău happy

10 răspunsuri:
| CrissuCristina a răspuns:

Daca prin par facial te referi la sprancene, mi se pare normal sa ti le pensezi, dar cu masura!winking Iar cat despre mustata iti recomand sa folosesti benzile de ceara de la Farmec, asta daca vrei sa faci acest lucru singura. Daca nu, mergi la o cosmetica, ei vor sti mai bine ce sa iti faca, ce forma sa iti dea la sprancene, etc.winking

| abcde12345 a răspuns:

Da, dar ai mare grija pentru ca o sa iti creasca mult mai mult decat daca te razi

| Mihaela1964 a răspuns:

Ai putea sa-l epilezi cu ceara, slabeste radacina firului si nu este atat de chinuitor.

| ElenaSA a răspuns:

Depinde cat de des este. Poti sa-ti iriti fata. Daca sunt doar cateva fire cred ca da, daca e des e mai greu.

| Moisie a răspuns:

Da, se practica si o sa te miri ca parul facial are legatura cu ochii!
Adica dupa ce smulgi un fir o sa vezi ca-ti curg lacrimi.

| Foxyyyy a răspuns:

Parul facial? Mai exact de unde?

| Captoresque a răspuns:

Dacă se rade, îi crește firul de păr mai gros, mai vizibil și va fi mai greu de înlăturat.
Dacă doar se pensează, firul de păr se va rupe de la folicul și va crește mai greu.

| Nutu09 a răspuns:

Desigur rad sa nu exagerezi cu asta deoarece el va creste mult mai repede inapoi

| RebecaAnaMaria a răspuns:

De ce nu incerci niste benzi?happy

| Paladi_Ana-Maria_1993 a răspuns:

Nici intr/un caz!