| B343 a întrebat:

Primesti bani ca reprezentant oriflame?

7 răspunsuri:
| NemNUZ a răspuns:

Da primesti, dar nu te astepta la sume foarte mari, deoarece va trebui sa vinzi destul de multe sa faci ceva bani, plus ca lumea nu prea cumpara, crede-ma ca stiu, ca am avut o prietena si spunea ca e o pierdere de timp. Oricum meseria asta o poti face si din placere nu doar din interes.Bafta. Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un procent din vinzarile facute.

| B343 explică (pentru anonim_4396):

Deci primesc bani, nu reduceri? Ca nu mai inteleg nimic :O

| MihaiGe a răspuns:

Da, sigur ca primesti bani.

| dydu01 a răspuns:

Buna!
Cunosc o fata care este reprezentant oriflame si mi-a spus ca a facut vanzare de aproape 60 lei (600 mii) si a primit decat 7 lei (70 mii). A zis ca depinde de cat de mult vinzi (mie una mi se pare putin). Dar primeste foarte multe produse (gratis), si poate cumpara si la un pret redus (fata de pretul initial).
Sper ca te-am ajutat happy!

| IrinaMeowDimplesIdontcareDirtuWeirdweed a răspuns:

Deci, tu cumperi produsele mai ieftin decat sunt in catalog, si castigi banii din asta, adica, in catalog un parfum e 100 de lei si tu il cumperi cu 70 de exemplu, si iti faci banii happy

| serenag a răspuns:

Din Avon sau Oriflame faci bani de un suc. Daca cineva isi inchipuie ca e un mod sa faci bani se inseala. Desi reclamele spun ca o sa castigi de o sa dai pe spate... La Avon e o teapa mai mare intrucat daca te gandesti sa iti faci stoc din asa zisele reclame, o sa ramai cu ele pentru ca luna viitoare cu siguranta vor fi mai ieftine. La Oriflame, asemanator. Atentie doritorilor: nu va faceti stocuri. O sa pierdeti banii. Banii se castiga astfel: Tu dai catalogul prietenelor si te rogi de ele sa iti comande. Tu le comanzi de la ei si le aduci. Ai o luna sa le platesti in limita creditului care il da fiecare firma. Daca te lacomesti sa prinzi cine stie ce nivel de discount si iei mai mult....ai mari sanse sa ramai cu ele. Toata lumea comanda doar produsele din OFERTA! LA ORIFLAME, ai 40% discount la anumite produse. La AVON ai in functie de comanda 15-35% dar nu ai niciun discount la : parfumuri, genti si alte produse non cosmetice. =>Poti vinde mai ieftin ca sa ai mai multe comenzi. Ca produse, cele de la Oriflame sunt net superioare celor de la Avon. Va spun pentru ca am folosit la greu cremele avon si m-am umplut de bube si mi=au facut tenul de nici dupa 2 ani nu imi mai revin.
Concluzie: fiind fost reprezentant atat pentru Avon cat si pentru Oriflame, consider ca am facut o greseala imensa. Tu muncesti si vinzi si de castigat cu adevarat, castiga doar liderul de echipa. Tu doar pentru un suc. Aburelile cu tu iti faci echipa si castigi dupa cei de sub tine...s-au fumat de mult, retelele sunt formate deja. Ca o concluzie as putea sa spun ca in general nu merita sa cumperi nimic de la ei, mai ales parfumuri si creme. Daca te duci in magazinele noastre, o sa gasesti creme si parfumuri mult mai bune la PRETURI MULT MAI MICI. Sa nu mai vorbim de genti si alte tampenii de genul asta.