| DaciaRomania a întrebat:

Purtati fuste plisate? Ce culoare, și cu ce le asortați de obicei?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Nu port, prefer rochii. Sfatul meu e sa te imbraci cu ce doresti, cat se poate de colorat sau cat se poate de simplu etc.Am trecut de mult de vremea cand se asorta totul in mod mecanic/steril numai ca sa nu fii judecata aiurea. Daca tii cont de regulile altora nu vei fi niciodata impacata cu propriul sine in ce priveste aspectul exterior.Hainele sunt un mijloc super fain de a te exprima, deci pentru ca sa iti suprimi creativitatea si orginalitatea numai ca sa te incadrezi in niste trenduri care vin si pleaca in mod prostesc de rapid, irositor?

| blairelovesmusic a răspuns:

Nu port fuste dar uite cateva sfaturi care te vor ajuta sa iti creezi niste tinute:
1. Poarta fustele lungi cu pantofi de aceeasi culoare cu fusta sau in contrast cu culoarea ei. De exemplu: fusta neagra cu pantofi negrii si o bluza neagra sau de alta culoare (vezi sa nu fie o culoare prea tipatoare sau deschisa cum ar fi roz pastelat) sau un alt exemplu ar fi fusta rosie cu pantofi negrii si bluza rosie.
2. Poarta fustele scurte cu adidasi sau tenisi. Pot fi adidasi dunk de la Nike sau adidasi mai simpli, nu neaparat un model colorblock. Sau tenisi cu o culoare cum ar fi roz deschis, negru, rosu, albastru etc. ca sa ii asortezi cu bluza sau tricoul din tinuta. De exemplu: fusta scurta de blug albastra deschis cu tenisi rosii si tricou rosu.