| movalia a întrebat:

Puteti sa imi recomandati un fond de ten cu acoperire mare, pentru ten gras, acneic?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fondul de ten nu se aplică pe un ten cu probleme, da?
Mergi la raionul de cosmetică şi cere fond de ten cu putere mare de acoperire, aplici un pic pe încheietura pumnului, pe interior acolo unde sunt mai vizibile venele şi dacă le maschează este bun. Îţi trebuie un fond de ten calmant dar înaintea lui trebuie să aplici un tonic antiseptic, o cremă pentru ten gras şi o bază de machiaj.
Pa, pa.

| DonnaEmperatriz a răspuns:

Buna!
I-ati Affinitone de la Maybelline New York, il poti gasi in orice magazin/market care are produse cosmetice.
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:3, s:0

Nu este mult, eu l-am luat cu 31 lei si sunt multumita de el!:)

| Atelocin a răspuns:

Incearca fondul de ten persistent sau cel calmant de la Avon

| LittleYoyo a răspuns:

Si eu am problema cu acneea :\ dar folosesc fond de ten de la "Maybelline New York" si acopera cosuile destul de bine.
Sper ca te-am ajutat. Succes happy

| DoamnaN a răspuns:

Www.ProfesionalCosmetics.ro aici gasesti ce iti trebuie, ba mai mult si un sfat in legatura cu intrebarea ta. Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna:*.
Poi iti recomand sa nu folosesti fond de ten pe tenul cu probleme.
Foloseste Zineryt ca sa combati cosurile, un tonic, poate putina crema si apoi fondul de ten.happy
De exemplu eu folosesc Stay Matte de la Rimmel London.
Este pentru tenul gras si mixt si este foarte bun si calmant.
Succes:*!

| escene a răspuns:

Eu zic ca isabelle dupont (comanzi la lady's) e destul de bun si nu e nici scumpbig grin