| exmeraldabiya a întrebat:

Sall, care stie cum sa scap de petele lasate de cosuri? Inafara de zineryt sau minazon ca le-am folosit si nu prea au dat rezultate. E urgent. Multumesc. Cel/cea care ma ajuta primeste funda + cerere de prietenie!!

Răspuns Câştigător
| Myname950205 a răspuns:

Încearcă asta:
1-Se rade coaja la o portocală
2-Se stoarce o lămâie
3-Se pisează bine 5-6 căţei de usturoi
4-Toate ingredientele se amestecă cu 100 gr.de miere
5-Se pun la macerat 4-5 zile la temperatura camerei
se mestecă de cel putin 2 ori pe zi
6-Se aplică seara pe locul cu acnee şi se spala cu apă
călduţă după 30-40 min.În câteva zile se vede efectul!
100% natural!

Sau crema Zynerit este o crema pe baza de antibiotic, poti sa intrebi la farmacie, am inteles ca e foarte buna. Sper sa scapi de problema asta si gandeste pozitiv!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aplică cremă de gălbenele.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Incearca crema de galbenele si arnica

| belciuge a răspuns:

Si eu fac cosuri vara si am observat ca fata mea e mai curata daca ma spal cu amestecul asta o data pe zi:
Pun intr-un bol mic de sticla malai (sau tarate, sau tarate sau faina de ovaz - ovazul curata si mai bine decat malaiul, te simti diferit dupa fiecare masca (de malai sau ovaz sau tarate), torni putina apa sa se faca o pasta, pui pe fata pasta asta cu mana, o lasi pe fata 2-3 minute (eu o pun si pe decolteu) si apoi te clatesti cu apa. Dureaza ceva timp sa scoti "masca" de pe fata dar merita!
Elena

| Myname950205 a răspuns:

Zeama de lamaie cu miere, incearca. Sper sa te ajute.Bafta!

| exmeraldabiya explică (pentru Myname950205):

Eu le-am incercat separat dar am sa le combin. Multumesc de raspuns... daca mai stii vreun tratament sau ceva natural spune-mi si-ti dau funda.

| Myname950205 a răspuns (pentru exmeraldabiya):

Încearcă asta:
1-Se rade coaja la o portocală
2-Se stoarce o lămâie
3-Se pisează bine 5-6 căţei de usturoi
4-Toate ingredientele se amestecă cu 100 gr.de miere
5-Se pun la macerat 4-5 zile la temperatura camerei
se mestecă de cel putin 2 ori pe zi
6-Se aplică seara pe locul cu acnee şi se spala cu apă
călduţă după 30-40 min.În câteva zile se vede efectul!
100% natural!

Sau crema Zynerit este o crema pe baza de antibiotic, poti sa intrebi la farmacie, am inteles ca e foarte buna. Sper sa scapi de problema asta si gandeste pozitiv!

| exmeraldabiya explică:

Va multumesc din suflet tuturor mai ales lui myname si lui belciuge(Elena), sper sa-mi treaca mai ales semnele ca nu mai suport!