| ElleElly a întrebat:

am o intrebare pentru fetehappy...imi puteti spune tot ce stiti despre Make-up? in principiu as vrea sa stiu daca exista creme speciale care se folosesc impotriva aparitiei ridurilor si imbatranirea fetei in urma folosiri produselor pentru machiaj intr-un timp indelungat si as mai dori sa aflu un site de pe care se comanda mobilier pentru machiaj(nu ca as avea nevoie)happyapropo sunt din craiova.scuzati categoria.

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,da,exista creme pentru riduri, imbatranirea fetei etc dar nimeni nu iti garanteaza ca intr-adevar sunt calitative si functioneaza. Daca vrei o astfel de crema care intr-adevar sa dea niste rezultate vizibile, trebuie sa ai in buzunar cateva milioane si gandeste-te ca este crema, si pana la urma se va termina.Cred ca doar vedetele isi pot permite astfel de creme, tu te multumesti cu o crema hidratanta sau contra aparitiilor ridurilor de la AVON care costa multa si nici nu stii cat este de buna.Eu zic ca ar fi mult mai bine daca ai renunta la machiajul excesiv[asta daca iti place sa aplici Make-up in nestire.] Ridurile oricum, nu vor aparea acum, dar mai tarziu, pe la vreo 30 si ceva de ani, vor fi vizibile, mai ales daca obisnuiai sa iti dai cu toate machiajurile posibile pe fata.Presupun ca vrei sa fii frumoasa cat mai mult nu? Nu spune nimeni sa nu te machiezi, cu rimel, putin fard de pleoape, un luciu transparent pentru buze si gata.Asta este limita, deja ce trece de aceste produse de make-up, este un exces.Cat despre mobilier pentru machiaj, nu te complica atat, daca tot vrei ceva mai sofisticat si frumos pentru machiaj, ia-ti o trusa de machiaj. Poti gasi ce culoare si ce forma vrei.O prietena a avut trusa de machiaj in forma de frunza, era foarte draguta si avea mai multe compartimentewinking.Eu nu stiu niciun site cu mobilier pentru machiaj[nici nu am mai auzit de asa ceva].O zi buna!

| ElleElly explică (pentru LifeIsColour):

Buna! imi poti trimite o imagine cu ceva in genul acelei truse? sau poate un site?happy

| LifeIsColour a răspuns (pentru ElleElly):

Buna,uite aici o imagine cu o astfel de trusa dar ti-am zis, depinde de gusturile fiecaruia:). Daca vei cauta prin magazine, vei gasi altele mai frumoase si mai mari;). http://www.google.ro/......tp?/imgres

| ElleElly explică (pentru LifeIsColour):

Buna,stiu ca depind gusturile, dar chiar am vrut sa vad o asemenea trusa.oricum...stii vreun magazin specializat in make-up din Craiova?happy

| LifeIsColour a răspuns (pentru ElleElly):

Buna,scuze dar chiar nu stiu.Eu nu sunt din Craiova, deci nu am aceste informatii dar oricum, cauta pe internet, iar daca nu gasesti nimic, mergi cu o prietena prin mai multe magazinewinking. Sigur vei gasi cevahappy

| ElleElly explică (pentru LifeIsColour):

Buna,merci pentru ideihappyo seara minunata sa ai

| LifeIsColour a răspuns (pentru ElleElly):

Mersi la felhappy

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La toate postările greșești intenționat, nu respecți categoria.
Cea mai bună "cremă" care hidratează pielea este uleiul de migdale dulci.
Ce vârstă ai de tot întrebi despre machiaj?
Pa, pa.

| ElleElly explică (pentru Legiuitoarea):

Buna.
12happy...gandesc pentru viitor.nu respect categoria deoarece cele mai multe intrebari fara raspuns se gasesc in categoria adolescentilor si acolo cauta copiii.doresc sa primesc raspunsuri rapidehappy.
Pa, pa.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru ElleElly):

Bună.
Nu respecți categoria, o repostăm noi și asta înseamnă că ne sfidezi. Restul comentariului este nefondat și vom anunța adminii dacă continui să nu respecți regulamentul site-ului.
Și noi dorim să ne respecți!
Pa, pa.

| ElleElly explică (pentru Legiuitoarea):

Ma rog...Lollaughing)