| anonim_4396 a întrebat:

..
Cum sa te epilezi jos? e vara mergem la mare doar nu vrem sa se vada "padurea"

9 răspunsuri:
| CiocolataAlbaAerata a răspuns:

Crema epilatoare draga.

| DeedeDeX a răspuns (pentru CiocolataAlbaAerata):

La asta m-am gandit si eu ca ar fi cea mai buna solutie happy

| Andrada1717 a răspuns (pentru DeedeDeX):

Pai ce mai astepti? Vara nu asteapta dupa tine. Du-te la mare, la bronzathee hee.

| CherryLove a răspuns:

Eu te sfatuiesc daca esti mai curajoasa sa mergi la salon sa te faci cu ceara si nu mai ai probleme vreo 3 saptamani. Firul se subtiaza si nu o sa te deranjeze ideea sa te faci mereu. Dai odata niste banuti dar stii o treaba. Plus ca te face cu profesionalism si nu o sa doara chiar asa rau daca te-ai face tu. Intr-adevar e cam jenant sa mergi la o persoana sa te epileze acolo jos dar uneori frumusetea implica si compromisuri si sacrificii. Daca nu poti face acest lucru atunci iti recomand crema epilatoare simpla de folosit actiune rapida nu lasa semne ehh uneori un folicul inflamat dar trece. :*

| crissa20 a răspuns:

Buna, depinde de ce-ti doresti!
eu in general ma epilez cu big-ul, dar inainte sa plec la mare am fost la salon pentru un epilat inghinal cu ceara! asta din cauza ca iesind mereu pe plaja nu am vrut sa se vada,, iarba''laughing prin lenjerie! deci cea mai buna solutie inainte sa mergi la mare du-te la un salon si epileaza-te( costa intre 10-20 lei) dar nu mai ai treaba cel putin doua saptamani:* bafta:*

| Iama a răspuns:

Pai daca ai parul mai lung taie-l putin cu foarfecul si apoi spalate cu sapun si epileazate cu un big la fel cum faci si pe picioare doar ca trebuie sa ai mai multa grija. Apoi mai spala-te o data cu sapun si date i aftershave sau spirt. Sper ca te-am ajutat :*

| Farmec a răspuns:

Fiind o zona sensibila, te sfatuim sa incerci crema depilatoare pentru piele sensibila (http://farmec.ro/......-102.html)

| Gh3oO a răspuns:

daca ai parul lung taie'l cu foarfecuta sau foarfeca daca nu vrei sa te faci asa direct sau cu crema...

| Andrada1717 a răspuns:

Crema epilatoare e cea mai buna solutie. Nu te doare si nici nu raman semne ca de la big. happy