| Constantina34ybo9 a întrebat:

A folosit careva dintre voi șamponul Nutriol de la Nu Skin?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu mai pune botul la manipularea aceea care circula pe Facebook. Șamponul ala nu e deloc mai bun decât orice alt șampon existent pe piața care promite ca face același lucru (de ex Gerovital, Favisan etc.). Pur și simplu nu își merita banii, mi se pare exagerat sa dai 200 lei pe o Sticluța care te tine o săptămâna când poți găsi șampoane mult mai bune pentru ceea ce vrei tu la prețuri de 10-20 lei.

| andrabad a răspuns:

Buna. Colega mea de facultate a cumparat acest sampon pentru ea si mama ei. Nici ei si nici mamei ei nu le mai cade parul si le-a si crescut firul de par 3-4cm intr-o luna. Prima data te speli cu sampon normal, te clatesti si dupa pui cateva picaturi pe scalp si masezi timp de 3-5 minute, apoi clatesti. Dupa poti sa iti dai si cu balsam daca ai firul foarte aspru. Samponul poate sa te tina si o luna, poate sa te tina si 3 luni, depinde cat de des te speli la cap. Dat fiind ca iti dai numai pe scalp, ca sa actioneze la radacina, o sa te tina mult samponul. Ele intr-o luna au folosit jumatate de sticluta si se spala de 2 ori pe saptamana. Acum vezi cum va reactiona la tine. Colega mea mai are cateva prietene care au folosit samponul si au fost multumite.

| AndreeaGabrielaAddaDeyuu a răspuns:

Da e foarte bun credeam iti dau Ai dovada eu lucrez cu asa ceva de 2 ani

| maria199419 a răspuns:

Bună.aalbinutza ai folosit cumva șamponul de ști ca nu e bun? Eu după ce am nascut în iulie după 6 saptamani a inceput sa-mi cadă părul (țin sa menționez ca nici înainte și nici după ce am rămas insarcinata nu mia căzut părul)am crezut ca 2, 3 săptămâni o luna și nu o sa mai cadă dar tot mai mult începea sa-mi cada pumn de par îmi scoteam din cap ai dreptat și eu pe Facebook l-am găsit o fata îi făcea reclamă ea îl dădea cu 185 lei dar eu l-am cumpărat de pe greeny center cu 139 lei și masca de par renu hair mask nu skin cu 106 lei l-am folosit de 3 ori și nu-mi mai cade îmi iasa 3, 4 fire când mă piepten e scump intr-adevar dar își merita bani