| Cikmabebia a întrebat:

Salut, acum câteva săptămâni mi-am făcut o schimbare la sprâncene, erau dese și aveau formă normală, dar acum le-am făcut subțiri și sunt prea arcuite, nu îmi plac deloc, folosesc ulei de ricin, dar nu ajută, cresc doar în abundență în părțile nedorite, adică dedesubt și sunt nevoită să le pensez, știe cineva cum as putea să-mi schimb forma, fără tatuaje sau cosmetică, deoarece folosesc creion și pudră pentru ele dar oricum sunt prea sus arcuite... Helppppp crying(((((

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Le dai forma dorita cu creion/fard pana cresc ele singure

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, la acest moment, nu te ajuta decat rabdarea!
Uleiul de ricin ajuta la intarirea firului de par, nu la cresterea lui.
Din pacate, forma sprancenelor nu poate fii modificata pana nu-ti cresc la loc, sa fie reformatate.
Nu pune creion ca arata oribil. Lasa-le asa, ca nu ai de ales.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a dovedit ca un produs cu o concentratie mai mare de cafeina ajuta la cresterea parului intr-un ritm mai alert, poti sa incerci varianta asta.
https://www.bilenegre.ro/......e-ordinary

| Catalina990099 a răspuns:

Micropigmentare. Dacă Nu, mai îngroașă -le cu creionul cat de cat