| Ellaa98 a întrebat:

Am 13 ani si vreau sa imi fac suvite ( am parul castaniu ) Dar nu stiu ce culoare sa fie suvitele ( nu as vrea blonde ). Vreau niste pareri ce mi s-ar potrivi la culoarea parului meu ( dar nu suvite blonde big grin ). Fundaa si vot.Ms mult :*

Răspuns Câştigător
| ioana147 a răspuns:

Hey. Pai eu am 12 ani si m-am gandit la treaba asta acum cateva zile.Si eu am parul tot castaniu. Verisoara mea,care e coafeza mi-a dat niste sfaturi.Mi-a zis ca s-ar vedea super sa-mi fac niste suvite roscate. Sau daca vreau,pe breton o suvita : mor,roz, verde, albastra... thinking big grin.

11 răspunsuri:
| lovem3 a răspuns:

Si eu tot pe la varsta am inceput prima data cu suvite. aveam tot asa parul castaniu si mi-am facut suvite blonde aratau superblove struck merita sa incerci dar sa iti faci suvite subtiri nu foarte groase ca se vad mai bine cele subtiri. depinde si ce tip de blond vrei ca sunt mai multe nuante mai inchis mai deschis...

| DakotaRoyse a răspuns:

Roşu aprinshee hee

| adriana996 a răspuns:

Eu as zice sa nu-ti strigi parul.Dar ar merge bine niste suve roscate.:*

| bebelusa_9541 a răspuns:

Eu am tot parul castaniu si o sa imi fac suvite rosiitonguepoti incerca pentru ca o sa iti stea bine:*

| Ncl_9813 a răspuns:

Incearca nuante de saten(inchis, deschis)

| scumpika01 a răspuns:

Suvite colorate rosii, verzi etc

| anonim_2681 a răspuns:

Suvite roscate :p
sunt cele, mai potrivite...
si se poarta :p
am fost si eu dar cu nuantator

| stephanny a răspuns:

Pai orice suvite vrei sa iti faci mai intai trebuie sa te decolorezi adica sa le faci blonde ca apoi sa pui culoarea respectiva de suvite pentru ca pe castaniu nu prind decat culorile inchise. negru abanos si negru albastrui. dar un sfat si mai bun: ai 13 ani, nu-ti arde parul acum o sa plangi dupa el la 20 de ani. serios!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Si eu sunt satena si am suvite albastre
mie imi plac foarte mult

| Anasoll a răspuns:

Paii sa iti spun sincer stiu eu ce.si eu am parul castaniu si acum 2 zile m-am vopsit...dar blondul nu iti sta bine incearca roscatul o sa-ti placa cat mai deschis posibil.cu placerebig grin

| anna_5566 a răspuns:

Buna am o prietena care este cuageza si am vorbit cu ea pe tema asta si cred ca ti-ar sta bine cu suvite turcuaz sau albastru, rosu sau chiar mov