| KNz9898 a întrebat:

Salut am auzit ca lamaia albeste tenul.și as dori sa încerc și eu dar nu știu cum sa aplic.Cat trebuie ținută zeama de lămâie pe fata și când se aplica seara și dimineață.?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vezi ca ustura.

| Etelca a răspuns:

Este o mare prostie sa te dai cu lamaie, afecteaza in timp si sensibilizeaza tenul avand o mare cantitate de acid. Daca aplici dimineata si iesi pe afara in soarele puternic iti vor aparea pete.

| PinkPanther001 a răspuns:

Acesta da rezultate imediate. Stoarceti o lamaie si aplicati sucul pe piele, il lasati sa actioneze 10 minute, dupa care puteti sa il spalati. Dupa ce va curatati pielea, folositi o crema hidrantanta, pentru ca lamaia are tendinta de a usca pielea.

| beretu a răspuns:

Poti folosii Crema pentru Albire cu Extract de Lamaie si Papadie 50 ml de la Cosmetic Plant