| anonim_4396 a întrebat:

Salut am fost si eu intr un magazin si mi am cumparat o geaca am platit la casa si aia a uitat sa scoata antifurtu ala si cand sa ies din magazin a inceput sa chiuie alea de la iesire ma facusem galben apoi si a dat aia seama ca a uitat sa scoata antifurtu detectoarele de la iesire chitaie doar cand produsele au chestia aia rotunda sau unele produsele mai au ceva? nu vreau sa mai patesc cum am patit si cu geaca sa se uite tot magazinul la mine dau funda

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Exista mai multe tipuri de marcaje antifurt. La noi am vazut pe haine pastile din acelea rotunde de care vorbesti tu. De asemenea, in supermarketuri, bauturile foarte scumpe nu stau pe raft, in locul lor exista niste cartoane si cu cartoanele respective te duci sa ridici sticla dupa ce o platesti.
La biblioteca universitara exista niste marcaje lipite de coperti sau de unele pagini, dar discret, greu iti dai seama ca sunt acolo.
Exista si niste benzi, banuiesc magnetice, lipite pe parfumuri, creme si vopsele.

5 răspunsuri:
| Holy2010 a răspuns:

Unele au lipite benzi magnetice la eticheta.

| supermamici a răspuns (pentru Holy2010):

Cascavalul Hochland are benzi magnetice happy

| Holy2010 a răspuns (pentru supermamici):

Deci nu purta cascaval in geanta cand mergi la shopping de haine happy lol

| RalluCuSclipici a răspuns:

Tatal meu avea o geaca ce avea in eticheta un banut metalic si tot timpul cand trece printr-o chestie din aia, chitaia.Pana la urma un agent de paza l-a sfatuit sa taie eticheta si astfel nu au mai tiuit alea niciodata. Sfarsit! laughing))