| Antonia154 a întrebat:

am o intrebare pentru cei ce se pricep bine in machiaj. vreau sa imi fac machiaj in stil aziatic, eu sunt in poza de pe profil. adica imi trebuie sa fac ochii sa para mai lungi.va rog dati-mi niste sfaturi

2 răspunsuri:
| RockOut4ever a răspuns:

Sincer mie mi se pare ca nu ai nevoie sa ai ochii ma lungi, sunt ok asa, poate eventual un pic mai mari ( se rezolva cu un pic de rimel, deoarece face nu stiu ce iluzie optica si ochii par mai mari ) dar daca vrei neaparat sa para mai lungi poti atunci cand te dai cu tus/ creion de ochi sa faci o codita in sus adica pur si simplu cand faci conturul ochiului in cepi din interior si dupa ce se termina ochiul continui linia, dar sa nu o faci prea lunga( stiu din propria experienta ca iese mai n cu tus dar s-ar putea sa nu iti iasa linia dreapta ) Funda?

| TinyBunny a răspuns:

Pai...e simplu. Ai nevoie de creion negru si fard mat crem. Iti conturezi ochii(avand grija sa extinzi linia din coltul ochilor) apoi aplici fardul sub sprinceana.