| Melisa11223 a întrebat:

Am o mare problema cu cosurile. Inainte imi ieseau numai pe nas. Avea un aspect foarte urat. Erau mari, rosii si ma dureau. In urma unui tratament recomandat de medic, am scapat de ele. Dar mi se decojea nasul si aveam multe puncte negre. Toata ziua sa stateam si inca stau cu mainile si unghiile pe nas. Am tendinta sa imi infing unghiile in carne. Sa-mi scot punctele negre si sa-mi rup pielita ca mi se mai decojeste. Acum mi-au ramas urme/bube doarte urate pe nas. Cum as putea scapa de ele? Ajutoor sad

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zineryt ti-a dat? straight face
Cumpara-ti crema de migdale de la plafar sau ulei de migdale. Crema e 4 lei 15 ml iar uleiul e 7 lei si tot pe undeva la 15 ml e ..parca.
Nu mai trage de coji, nu e ok.
Si pentru puncte negre mergi la cosmeticiana sau ia-ti plasturi din dm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In primul rand, evita sa-ti mai pui mainile pe fata!
Schimba medicul dermatolog si du-te sa-ti recomande o crema buna.
Te pup!

| delia5609 a răspuns:

Zeama de lamaie si exfoliere. Funda?

| IngerasulMicutz a răspuns:

Incearca sa te abtii sa nu mai dai cu mainile pe nas, iti vor trece si singure daca nu mai umbli la ele.