| Pentrucaasavreaea a întrebat:

Am probleme cu piele fetei, pe langa faptul ca am dermatita seboreica, am foarte multe puncte negre urate pe nas ei barbie, mi se roseste fata foarte tare, am ten gras... Mai nou mi.au aparut si niste bube urate mari si rosii cu puroi si am strans vreo doua si acum nu mai dispar! cu ce sa ma dau atat pt bube cat si pt punctele negre si pt roseata? Ajutooor

Răspuns Câştigător
| Rox1234 a răspuns:

Am fix aceeasi problema ca si tine..si totusi cred ca si pe tine te bate lumea la cap sa te duci la dermatolog la fel ca mine laughing Ok. avem o piele cu mari probleme..ne-ar trebui un dermatolog.da totusi, hai sa facem ceva si noi, nu? Eu iti recomand ceva care sa functioneze poate nu o sa mi iei sfatul in considerare dar ajuta crede-ma cel putin am tenul sensibil si pe mine m-a ajutat.Ia-ti de la farmacie o crema numita Cicaplast, alaturi de un sapun numit Jhonson's Baby, e pentru ca ai fata sensibila..in fiecare dimineata te speli cu sapun apoi aplici crema..nu da cu prosopul tare doar tamponezi.Pregateste un ceai de musetel, dupa ce-l scoti de pe foc stai in aburi, lasa sa se raceasca bea o cana, apoi aplica pe fata de mai multe ori pe zi..Iti calmeaza roseata si mancarimea.E foarte bun! Peste noapte lasi la frigider si te dai si a doua zi..iti inchide porii din piele si te racoreste ca e rece..si tot asa. ceaiul si crema..cu timpul trece happy Eu am avut asa dar acum am probleme cu fata ca toata se cojeste zici ca-s un sarpe.laughing sad dar fa cum ti-am zis..trece.

2 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Hmm, de un produs care te-ar putea ajuta cu dermatita am auzit si se numeste Manuka Extra, este un produs bazat pe miere manuka. L-am folosit doar ca pentru probleme mult mai mici.

| PikaPikaChuChu a răspuns:

Eu folosesc zineryt pentru cosuri
punctele negre insa trec mai greu
intai de toate ia un dezinfectant de la farmacie
iti recomand sa mergi la doctor daca zici ca ai asa o mare problema cu ele
doctoral iti poate prescrie ce e mai bun si eventual sa faci niste analize de sange sa nu ai vreo infectie, desi nu cred ca e cazul

succes!