| MatildaPetrini a întrebat:

Am parul lung (pana la talie) si drept. Cand il fac cret nu tine mult. Ce sa fac ca buclele sa se mentina cat mai mult timp?

8 răspunsuri:
| Lory_1630 a răspuns:

Cu fixativ, sau du-te la coafor sa-ti faca un permanent

| KMaddieK a răspuns:

Cu fixativ sau zahar

Răspuns utilizator avertizat
| FashionQueen a răspuns:

Păi, inainte de toate părul trebuie sa fie proaspăt spălat. Apoi după ce faci buclele trebuie să le defineşti cu puţină spumă (eu iţi recomand Londa cea profesională, e super bună si tubul e mare iţi ajunge o grămadă de timp). După ce ai definit buclele cu spumă, tapează puţin părul pentru ai da o formă şi un aspect mult mai frumos apoi foloseşte uşor puţin fixativ.

| lady2in4black a răspuns:

Fixativ cat mai mult...chatterbox

| anutze a răspuns:

Fixa-fixa-fixatiiiiv

| LonleyHart14 a răspuns:

Incearca cu bere sau cu lamaie apoi onduleaza-l si dupa cu fixativ sau spumahappy

| Dennyszukka a răspuns:

Depinde; daca ai parul moale uite ce poti face:
1.Te speli pe cap(cel mai bine seara inainte de culcare )
2.Astepti sa se uste putin parul(dar sa nu fie uscat de tot, sa fie putin umed), apoi dai cu spuma de par.
3. Apoi iti pui parul pe moate sau hartie(cum iti este mai bine, insa pentru mine sunt mai practice moatele)
4. Dimineata cand te trezesti(sau inainte de a pleca) iti desfaci moatele,dar inainte sa le desfaci sa dai putin cu uscatorulb pe ele, apoi dai cu mult fixativ(dar sa fie bun) sau iti iei o sticluta (nu stiu cum sa ma exprim, dar cu capacul cum este de exemplu solutia de plaja), o implii cu apa calduta si pui zahar(apa trebuie sa fie calduta cat sa se opeasca zaharul, apoi "stropesti" parul!