| tonic11 a întrebat:

Salut,am un herpes in coltul coltul furii(aproape de mustata) si vreau sa stiu daca e ok sa ma barbieresc caci mi-e frica sa nu dau cu lama peste herpes? Ce se poate intampla?

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Sigur e herpes? adica mie in coltul gurii mi se face uneori zabaluta. oricum da-te cu aciclovir si eu zic sa te barbieresti dar cu atentie.

| lpavel a răspuns:

Da ce intrebare de copil de 6 ani ai pus! Ai ajuns matur, trebuie sa te razi si pui intrebari de copii?
Pai ce crezi, ce s-ar putea intampla? Te tai putin, sangerezi si iti trece!
Sau poti sa te razi cu grija in zona aia si nici macar nu o sa te tai...
Oricum chiar daca te tai nu se intampla nimic, nu ai sa mori, nu te teme... big grin Bafta!

| OoBunnyoO a răspuns:

Te poti barbieri, ai grija sa nu te duci prea aproape cu lama de herpes.

| oHarryo a răspuns:

Te poti barbierii, trebuie sa ai grija, nu se poate inampla nimic mai mult decat sa dai cu lama peste el, si sa curga sange, plus ca herpesul e un virus (virus herpetic) ceea ce probabil ar insemna ca s-ar putea raspandii mai mult.

| Marina92 a răspuns:

Eu zic sa astepti pana iti trece, dar daca chiar vrei sa te barbieresti atunci ai grija sa nu deranjezi herpesul ca se poate face mai mare si trece mai greu.

| Muraru_Dani_1971 a răspuns:

O sa mori asa ca nu te mai barbieri