| mihai109 a întrebat:

As avea nevoie sa imi recomande cineva un sampon bun impotriva caderii parului. Imi cade foarte mult, si mi s-a rarit... cred ca e de la sampon. Poate stiti si tratamente care au dat rezultate. (sunt baiat)

7 răspunsuri:
| Vali87 a răspuns:

Sunt si sampoane (Revalid, Foltene, Vichi), pastile(Revalid, Vovaphane) plus niste fiole Vichi, Ducray, Foltene. Astea sunt destul de scumpe cam in jur de 100 si ceva RON doar fiolele plus samponul si pastilele deci de costa mult. Cel mai bine du-te la dermatolog el stie ce e mai bine pentru tine.
Bafta!

| Vali87 a răspuns:

Daca ti s-a rarit du-te la dermatolog cel mai bine, nu mai incerca sampoane din astea din comert precum H&D, Pantene, etc etc.
Iti terbuie un tratament personalizat.
Crede-ma.

| HappyCandy a răspuns:

In sezonul acesta parul cade la toti nu e de la sampon, la mine e la fel si la mama cade mult si la sora mea si cu toate ca ne folosim de sampoane diferite.Dar daca totusi crezi ca cade prea mult si nu e chir de vina faptul a in acest sevon se " schimba " parul poti consulta sau un medic sau te poti duce la un salon.

| ikram a răspuns:

Sampoanele regeneratoare Hegron http://atshopping.ro/......search.php

| blueangel99 a răspuns:

Clear, Head&Shoulders(pe asta il foloseste tata si cica e destul de bun), Nivea

| pufarina95 a răspuns:

Sall! cu garnier fructis e cea mai buna solutie chiar daca esti baiat e foarte bun succes!

| danyelo112 a răspuns:

Este sampon Nivea de barbati e cel mai bun...eu nu am probleme desi ma dau zilnic cu gel de par.