| GuesYO a întrebat:

Salut, as vrea și eu sa va întreb cum as putea sa aplic uleiul de ricin, faza sta asa, eu vreau sa îmi crească barba, mai bine zis sa o conturez, și as dori sa știu cum ar trebui sa o aplic. Dau funda celui mai bun raspuns.

1 răspuns:
| pietrean a răspuns:

Nu cred ca uleiul de ricin te poate ajuta la "conturarea" si la cresterea barbii.
Te ungi seara cu ulei, ca si cum ai da cu o crema pentru fata.Atentie la fata de perna, ca pateaza!
Poate sa-ti faca bine tenului, poate intr-o mica masura si parului facial, dar nu ai cum sa dai in asa fel ca sa conturezi unde sa-ti creasca parul mai mult.Nu ai cum sa controlezi cum intra in piele.Te dai pur si simpu,dar nu in surplus de ulei,dimineata te speli, dar mai bine ar fi sa te tot barbieresti, ca sa stimulezi cresterea. Apoi, dai o forma barbii, dupa cum doresti.