| StefanStefan3000 a întrebat:

Ce metode de albire a dinților funcționează? Produse naturiste sau din comerț.

11 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Daca ai dintii albi dar s-au ingalbenit sau capatat o nuanta mai inchisa pentru ca fumat/cafea/ceai zilnic poti folosi cu succes de 2 ori pe zi pasta de dinti si apa de gura : Beverly Hills Formula, Elgydium, GUM, Mediblanc.
De astea sunt f multumita, am dintii albi si stralucitori desi fumez si beau cafea la greu.
Pe mine o apa de gura de 500ml ma tine 3 saptamani nu 2 luniwinking
O data la 6luni folosesc 1 luna de zile Sensodyne Pro Namel fara efect de albire.
Daca ai dintii galbeni ca asa ii ai tu desi ai igiena corespunzatoare aceste pastede dinti ii vor face doar mai luminosi in rest tot mamaliguta vor fiwinking
Solutia e dentistul si scoaterea din portofel a sumei de 1000 leutiwinking

| MValentin a răspuns (pentru alina2k18):

Faptul cu 1000 lei este cam eronat nu ti se pare? Si da vorbesc ca am trecut prin asa ceva la dentist

| alina2k18 a răspuns (pentru MValentin):

In Bucuresti in 2020 atat costa o albire dentara intr-un cabinet smecher nu in cabinet la parterul blocului comunist prin Salajan- Balta Albawinking
In alte orase posibil sa fie 600-800 lions ceva de calitate.

| Doctorbbtt1 a răspuns (pentru alina2k18):

1000 de lei pentru a face dintii albi? Serios in ce oras? Eu am facut pe 200 de lei

Răspuns utilizator avertizat
| aneliram a răspuns:

Eu știam de zeamă de lămâie, am încercat, fără rezultat.
Mai bine mergi și întrebi dentistul ce se poate face.

| aneliram a răspuns (pentru aneliram):

Pentru a evita pătarea lor trebuie să eviți cafeaua, sucurile, ce colorează.

| anonim_4396 a răspuns (pentru aneliram):

Nu zeama ci coaja, si capsuni, freci dintii cu ele.
Pasta de dinti cu fosfor.

| aneliram a răspuns (pentru anonim_4396):

Merci!

| Blackpinkinthearea a răspuns:

Incearca sa te speli cu praf dintr-un carbune naturist. De asemenea, poti folosi si bicarbonat de sodiu. Ambele sunt la fel de bune.