| maphiotul a întrebat:

Salut.
Ce parere aveti care e mai bun,miroase mai bine dintre urmatoarele parfumuri de barbati(variantele clasice), eventual faceti un top :
-Joop!
-Cerutti 1881
-Davidoff Cool Water
-Jean Paul Gaultier- Le Male
Stiu ca depinde de gusturi, dar vreau sa stiu si parerile voastre personale.
Mersi.

18 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai pus o intrebere aiurea, despre niste brand-uri, asemanator cu acesta:
"Dintre masinile Ford, Dacia, Renault, Audi, BMV care au culoare mai frumoasa".

| maphiotul explică (pentru Bula):

Am mentionat,, variantele clasice" in caz ca nu ai observat.
La primele doua in caz ca nu știi, nu au alta denumire iar la ultimele doua am scris modelul exact.
Nu ma astept sa fie comparatia precisă 1000%, hai sa nu fim așa perfecționiști.

| maphiotul explică (pentru Bula):

Raspunsul tau e aiurea(si comparația)
Unde vezi boss aici vreo denumire a parfumului?
https://depozituldecosmetice.ro/joop-homme-apa-de-toaleta-125ml.html

| maphiotul explică (pentru Bula):

Dai aici unde vezi sa scrie modelul parfumului?
https://depozituldecosmetice.ro/......-25ml.html

Comentezi si tu aiurea fara sa fii justificat si dai cu hate.

| Bula a răspuns (pentru maphiotul):

Acele firme au si alte produse.
Eu mai fumam si Davidoff si am baut si lichior de la ei. happy
Cealalte firme si ele au gama mare de produse.

| maphiotul explică (pentru Bula):

Cafea Davidoff nu ai baut?
Dar rochie Cerutti 1881 nu ai purtat?

| maphiotul explică (pentru Bula):

Mai bine raspunde la intrebarea propusă, pentru ca am formulat-o zic eu corect.
Sau formuleaz-o tu mai bine si o sa o public.

| maphiotul explică (pentru Bula):

Sau recitește intrebarea ca era mentionat,, parfumuri de barbați" in caz ca nu ai observat.

| Bula a răspuns (pentru maphiotul):

Nu port rochii. big grin
Intrebarea este generalista si subiectiva, fiecarei persoane ii place altceva.
Altfel nu s-ar fabrica game dferite de sortimente.

| maphiotul explică (pentru Bula):

Atunci lasă pe alții sa raspunda daca tie ti-e greu sa dai o parere personala.

| Frank51 a răspuns:

Le male, mai bine zis ultra male că e de 5 ori mai bun.

| maphiotul explică (pentru Frank51):

Nu l-am vazut pana acum.
Ma gandesc ca e bun la ce pret are laughing

| Frank51 a răspuns (pentru maphiotul):

E mișto rău, eu prin noiembrie când vine frigul vreau să-mi iau salvatore feragamo uomo, e o nebunie de cafea parfumul ăla laughing

| maphiotul explică:

Super!
Data viitoare spune-i sa-ti faca un parfum dintr-o beșină de-a dânsei culeasă dimineața pe răcoare (dar sa fie bine păstrată in intestine timp de 7 zile lucrătoare) laughing

| Mitzupitzu a răspuns:

Cerutti 1881 dar nu cel cu portocala. Exista varianta veche.

| maphiotul explică (pentru Mitzupitzu):

Mersi.
Chiar la varianta veche m-am referit.
Are miros tineresc sau mai bătrânesc, mai pentru nunți/botezuri?

| Mitzupitzu a răspuns (pentru maphiotul):

Este un parfum (varianta veche) care se ''bate'' de la egal la egal cu, clasicul Giorgio Armani (originalul nu ce au scos dupa gen Aqua di Gio si alte daravele).
Pretabil si pentru office daca lucrezi la Oracle, Apple de exemplu dar si daca mergi la petreceri/nunti cu invitati situati mai sus pe scara sociala. Nu este pretabil pentru plimbari in parc sau cand esti imbracat in blugi, trening, etc(tinua sport).

| maphiotul explică (pentru Mitzupitzu):

Ok
Mersi