| Anonimata345 a întrebat:

Salut! Ce parere aveti despre hainele second hand? Va plac? Daca da, de ce?

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Consider ca hainele sh sant pentru cei cu conditii financiare mici. Minim o haina sau pantalon ma costa de la 50 lire pana in 100. Adidasii de la 150 lire pana in 250. Rezista in jur de 5 ani, dupa le spal si le donez la crucea rosie, incaltamintea la gunoi direct.

| Simpatic a răspuns:

Mi se pare scarbos sa folosesti haine imbracate de altcineva, e ca si cum ai folosi chilotii sau periuta de dinti a cuiva happy
Fratilor exista atatea magazine unde gasesti haine noi la preturi decente, nu e nevoie de haine neparat de firma, te poti imbraca bine si cu bani putini.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Simpatic):

"acum 2 minute | Simpatik a răspuns:
Mi se pare scarbos sa folosesti haine imbracate de altcineva, e ca si cum ai folosi chilotii sau periuta de dinti a cuiva"

chiloti sau periute de dinti NU se vand SH, dar haine sunt spalate binemerci cu detergenti dezinfectanti, chiar inainte de a le vinde, si cum e sa pui mana pe o camasa de firma, care costa vreo 1500 de lei pret "decent" (asta fiind la Dragonul Rosu, in buricul targului la magazinul Unirea e cel putin 3500 de lei) iar tu la mana a doua sa dai un prapaditi de 25 de lei?!?

| Simpatic a răspuns (pentru Zuzu1991):

Exagerezi, marfa de 1500 de lei nu ti-o vinde second handul cu 25 de lei ca nu-s prosti, altfel care ar mai fi castigul lor happy
lucrurile originale se cam gasesc pe pile, daca e vorba de traninguri si asa mai departe branduri cunoscute alea se dau cel mai repede si e greu sa prinzi.

| Freya1 a răspuns (pentru Simpatic):

Fi sigur ca hainele din si nu au fost purtate de români.Majoritatea sunt aduse din străinătate de la oameni cu o stare materială buna.
Plus ca ti le spală si dezinfecteaza ceia ce mai faci si tu o data acasa.

Da, te poti îmbrăca din pepco sau ppt ca acum nici de chinezi nu te poti apropia.Iti iei o pereche de teniși din carton ce se rup la prima ploaie sau la primul împiedicat.O pereche de blugi ce o data ce ii speli nu mai au culoare, sau o data ce ii iei pe tine se întind de stau ca pe umeraș.Sau de ce nu, mergi in mall la ccc si iti iei cu cel putin 100 de lei o pereche de teniși sau opincute ce put deja direct din magazin.

| Simpatic a răspuns (pentru Freya1):

Se pare ca pe TPU toti se imbraca de la SH happy

| Freya1 a răspuns (pentru Simpatic):

Nu te îmbraci in totalitate, dar nici nu e o rusine sau nici nu ai de ce sa refuzi sa o faci.

| Freya1 a răspuns:

Imi cumpăr des de la sh pentru ca de multe ori gasesc lucuri interesante.
Sunt si haine de firma intr-o stare buna pe care poti sa le iei la pret de nimic.Am bluze si pantaloni de la h&m sau zara luate din sh.

| Frank51 a răspuns:

Îmi mai aduc neamurile câțiva saci în fiecare an, aleg 2-3 hanorace care îmi plac și restul le donez, nu prea găsesc haine ok pentru că majoritatea sunt mari și demodate, dar unele sunt ok și le folosesc.

| SilentRain a răspuns:

O afacere buna, haine de brend la preturi de nimic

| zurick a răspuns:

Da. Sunt ieftine și poți găsi lucruri calitative, uneori și brand uri mari.

| gabicoo a răspuns:

Pentru că te ìmbraci bine la prețuri rezonabile!

| Anuket a răspuns:

Referitor la cele din magazine, nu-mi plac, îmi i-a extrem de mult să găsesc ceva în stare foarte bună, ce mi se potrivește și ce-mi place pentru că se cumpără imediat. Nu se justifică timpul pierdut când acum și sh-ul este scump. Mai bine iau ceva nou dacă știu sigur că voi purta.

Răspuns utilizator avertizat
| Aurora99 a răspuns:

Buna! Vand haine, accesorii, pantofi, tot ce am prin dulap si in general tot ce am prin casa si nu imi mai trebuie in stare foarte buna si la preturi accesibile. Majoritatea sunt luate din mall, deci sunt de firma. Altele sunt nou-noute, nepurtate. Vreau sa scap de ele cat mai repede deoarece nu mai am pic de loc in casa. Orice iti trebuie, da-mi mesaj in privat si iti trimit poze/video pe whapp sau messenger, raspund la orice detaliu. Livrez oriunde in tara. Am experienta cu clientii de 3 ani.Zi faina!

| IAR a răspuns:

Depinde, daca gasesti niste haine bine intretinute, misto ca design la preturi bune, merita, altfel nu.
De obicei gasesti ciurucuri, rar gasesti ceva deosebit in care sa merite.

| BumiWolfie15 a răspuns:

Da,mie îmi plac.Motivul principal fiind evident prețurile mai reduse. Poți găsi și lucruri calitative, dar depinde de magazin.Este și puțin eco, mă refer în special la refolosirea hainelor în loc de fabricarea altor exemplare care necesită consumul a multe materiale importante. Industria textilă fiind una dintre una cele mai poluante industristrii.

| MoonwalkPhenomenon a răspuns:

Pentru ca sunt ieftine si unele arata foarte bine.

| AlexandraElene9009 a răspuns:

Mie personal mi se pare ca sunt UItile.Sunt la un preț foarte bun si poți avea stil si cu haine de la sh, iar unele haine chiar merita cumparate.

| Plușica123 a răspuns:

Sunt foarte multe haine la preturi rezonabile si pe deasupra sunt si aproape noi.
La fel si in cazul adidasilor, sandalelor etc.
Acuma sa nu fie hainele decolorate, rupte, cusaturi strambe etc.
Toate cele bune!