| StReEtDaNcEaNa a întrebat:

Ce sa fac sa imi stea parul drept,dupa ce il intind cu placa?
Daca merg afara(dupa ce mi-am intins parul) de exemplu si bate putin vantul,ii gata de freza mea laughing
Am parul pana mai jos de umeri, si nu ii foarte des.
Niste sfaturi? :3
Multumesc da funda! big grin

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ia-ti un fixativ de nivel 5 si dupa ce ai dat pe par cu placa date cu fixativ! Sper ca te-am ajutat!

| Vokii a răspuns:

Ai putea sa folosesti fixativ sau o crema speciala.

| Aimèeeee a răspuns:

Depinde ce placa folosesti.

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi aici http://ofashion.cabanova.com/indreapta-parul-usor.html
O sa fi multumita

Sper sa te ajute

| lizemm a răspuns:

Nu prea poti face nimic, din pacate. inainte si eu aveam aceeasi problema ca tine dar m-am lasat batuta si mi-am lasat parul cret asa cum e el(ceea ce nu regret acum)... lasa-l si tu la fel. sunt sigura ca iti sta mai bine asa cum e el decat drept.
dar daca totusi nu vrei, eu am o prietena care s-a indreptat cativa ani buni la rand (7, 8) si cu parul ei e drept. nu stiu ce sa iti spun. mai bine fii asa cum te-a lasat Dumnezeu.
PS. poate si placa e de vina. ca sa iti stea drept mai mult timp trebuie sa ai o placa de calitate.

| DownTheStairs a răspuns:

Pai am auzit ca otetul indreapta parul te dai cu el te speli pe par iar apoi daca mai e cazul folosesti si placahappy

| vasiyo a răspuns:

Eibine incearca ca intr-o zi sa iti dai cam de trei ori cu placa sau cand faci baie sa nu til mai usuci cu feonul si sa incerci niste crema de par nu este foarte scumpa. (funda)