| NiceBaby a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu niste idei de frizura.
Am cam asa parul http://www.shiny-hair.com/wp-content/uploads/2009/05/par -ondulat.jpg Doar ca bretonul e doar intr-o parte.
E ondulat nu prea tare si natural, nu se aranjeaza de loc. Poate niste metode de indreptat parul fara placa, sau niste frizuri dragute (lungimea parului este ca in poza).
Curind plec la mare in alta tara si as vrea ca parul meu sa nu fie asa. E foarte des.cred ca ma voi limita la un coc neglijent. ajutati-ma please.

2 răspunsuri:
| MaduxD a răspuns:

Adica ai o carare cu breton.La fel ca mine.Metode naturale de indreptat parul nu prea sunt, dar poti dupa spalarea acestuia sa folosesti o perie de par cu perisorii desi, in timpul uscarii. Multa bafta!

| SmileToTheRainbow a răspuns:

Aaaa.cred ca ai putea sa incerci poate cu placa cu abur ( NU STRICA PARUL daca de asta iti este frica) apoi. poti sa iti prinzi cu o clama clasica bretonul in jos ceva gen...emo...si potisa iti prinzi o coada ca in poza asta http://www.e-joy.ro/index.php?a=2204(Fara bretonul ca in poza). Daca nu vrei cu placa poti folosi chiar frizura din poza cu tot cu breton! (MULT SUCCES!)