| DianaXoXo a întrebat:

Saluthappy
Cum se pot indeparta scamele de pe haine?

Răspuns Câştigător
| florence a răspuns:

Cu peria pentru scame. Dar cum s-a terminat rola(are gen hartie adeziva) si uit sa cumpar alta, atunci la urgenta folosesc scoci (partea lipicioasa). Indeparteaza rapid scamele.

14 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Cu o perie pentru scame happybig grin

| cretzufinish a răspuns:

Cu ajutorul unei perii pentru scame, role speciale sau cu un aspirator de scame. Eu am asa http://www.handwerker-versand.de/......n_1551.jpg si e foarte eficienta. E prevazuta cu niste role lipicioase de care se "lipesc" scamele, firele de par, particule de praf etc.

| deea_1980 a răspuns:

Exista o rola cu un fel de scotch si ia toate scamele.

| madalicious a răspuns:

Cu o perie pentru scame.

| Ana a răspuns:

Cumpara un big si da pe haine ca si cum le-ai epila, chiar mergewinking

| dadaina a răspuns:

Cu aparat de curatat scame, vezi aici: http://www.cauti.ro/aparat-pentru-curatat-scame/preturi-produse.html
Cu rola de curatat scame, vezi aici: http://www.elgeka-ferfelis.ro/admin/dbimg/produse/114/114_4a12b589a46d3.jpg
Sau simplu cu banda scotch lata. Aplici pe zona de curatat si tragi :P

| love44katyp a răspuns:

Pai exista un aparat micut asemanator cu epilatorul laughing special big grin

| miumiu a răspuns:

Cu mana uda!

| johnny_1840 a răspuns:

Cu masina de tuns, deci pe bune acum fara gluma! happy

| pypa007 a răspuns:

Ce intrebare idioata mai e si astahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu un burete umed

| AndreyIstetul a răspuns:

Uite...Noile masini de spalat au in general o functie care prinde scamele intr-un sacultet atunci cand le spala. Eu asa am si sunt mutumit.

| anachida a răspuns:

Salut!
Sunt niste aparate mititele numai pentru asa ceva!
Sunt destul de ieftine, ceva la 20 ron.Se gasesc in magazinele de electronice si electrocasnice! O seara buna, pa pa!

| kendel a răspuns:

Sunt role speciale cu folii cu lipici care iau scamele de pe haine. le poti gasi in metro, carrefoure sau in market-uri.