| alex495 a întrebat:

Cum scap de scamele dupa haine. Apar ca niste bilute pe haine dupa un timp. Cum scap de ele?

13 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cu ajutorul unui pieptene cu dintii desi. O faci cu grija, ca sa nu apuci si textila, doar ghemotoacele de material. Iti trebuie un pic de timp si rabdare.

| MihaelaDart a răspuns:

Rola iti curata parul sau orice alte scame care sunt la suprafata materialului, cele care sunt ca niste bilute, e genul ca se scamoseaza textilul si le poti elimina cu un aparat, care nu e deloc scump, pana in 30 de lei: http://www.bizoo.ro/produse/aparat-curatat-scame-electric/start-0/10/

| Bondarel99 a răspuns:

Daca scamele acelea apar repede inseamna ca hainele nu sunt de calitate.Merge sa le inlaturi cu scotch.

| AnnaAnnne a răspuns:

Exista la magazine o chestie speciala cu banda lipicioasa si rotunda, arata ca o perie de ondulat parul, mi se pare ca are pe eticheta un catelus sau o pisica (deoarece arata ca poti curata cu acest obiect parul de animale dupa haine).Il poti gasi la magazine precum Carrefour, Auchanhappy

| emag a răspuns:

Gasesti in comert la preturi accesibile, rola cu 2 benzi de rezerva cu ajutorul careia scapi de scame.

Răspuns utilizator avertizat
| luisanamy a răspuns:

Cu ajutorul unei perii pentru scame sau a rolei.

| aleahimk a răspuns:

Se iau si cu lama happy

| MadalinaAlexandra a răspuns:

Eu le iau cu lama.

| 3KRoS a răspuns:

Trebuie sa iti iei o rola pentru haina app nu este scumpa

| saraiero a răspuns:

O perie de haine

| carmen22r a răspuns:

Fie iti cumperi rolă pentru scame, fie iți cumperi din câte stiu este cv aparat special dar e cam scump si nu cred ca se merită.

| Johnnn25 a răspuns:

Cu un aparat, e cel mai practic mod. Pretul este destul de mic. Il poti comanda direct de pe net, http://www.cmall.ro/curatator-scame-tc-5010.html